Culture Art Times/Altın kalem ödülü ve sonrası

Serra Erdoğan’ın yürüttüğü, Culture Art Times/Altın Kalem Ödülü’nü alınca yine kendim için değil, toplum için, kültürel çıta için ödül verilen alanda düşüncelerimi dile getirdim. Heyecan yarattı sözlerim ve alkışlar beni..

Culture Art Times/Altın kalem ödülü ve sonrası
Yayınlanma: Güncelleme: 7 okuma

Serra Erdoğan’ın yürüttüğü,Culture Art Times/Altın Kalem Ödülü’nü alınca yine kendim için değil, toplum için, kültürel çıta için ödül verilen alanda düşüncelerimi dile getirdim. Heyecan yarattı sözlerim ve alkışlar beni mutlu etti.

Yaşadığım toplumun kültürel çıtası için elimden geleni yapmalıyım. Rahmetle anarak Mehmet Bayhan, “Gelişmek ve geliştirmek” için derdi. Yararlı olabilmek için önce kendim öğrenmeliyim kendim gelişmeliyim. Bana göre sorun,  cehalet ve aydınlanma.  Aydın sayılıyorsam elimden geleni yapmalıyım. İşte o kısacık anda her zaman ki heyecanımla/fotoğraflara yansımış sözümü söyledim. Bu toplumu geliştirmek için elimizden geleni yapmalıyız; okumanın, öğrenmenin önemini kavratmalıyız. Toplumu en çok etkileyen televizyon kanalları. Programları biliyorsunuz.

Altın kalem ödülü01

Yolsuzlukları bulup cesaretle toplumun hazuruna getirmek/anlatmak önemli. Çok izleyici alıyor. Televizyon filmleri gibi insanlar geç saatlere kadar izliyorlar. Bu cesur kardeşlerin bir gün ellerine kitap alıp programa çıktılarını görmedim. OysaSerhan Asker, “Boş çuval dik durmaz“ anektodunu  topluma kavrattı. Kitaplarla çıkıyor çocuklara kitap dağıtıyor, kitabının okumanın önemini anlatıyor. Cesur arkadaşların yolsuzluk üzerine yazdığı kitaplar bestseller oluyor… Tabi ki  toplumu bilinçlendirir bu kitaplar. Ancak ya dünya edebiyatının, Türk edebiyatının okunması gereken kitapları. Onlar okunmadan  birey gelişmez. Bana göre edebiyatın o önemli kitaplarını okumayanlar doğru dürüst program da sunamazalar. Tuzsuz yemek gibidir onların anlattıkları, bilince yapışmaz. Dinlenir ama silinirler…

Altın kalem ödülü02

Burada İnstagram sayfamda hafta da iki gün yazacağım. Benim çok değerli donanımlı okurlarım var onlara ulaşırsam/gelişmeye katkım olursa ben mutlu olurum. Hayat felsefem bu, son nefesime kadar bilincim yerindeyse devam.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.