31. İstanbul Caz Festivali Parklarda ve Boğazda Sürüyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Garanti BBVA sponsorluğunda düzenlenen 31. İstanbul Caz Festivali, 3-18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalin gelenekselleşen etkinliklerinden Parklarda Caz’ın ücretsiz konserleri ve Caz Vapuru bu..

31. İstanbul Caz Festivali Parklarda ve Boğazda Sürüyor
Yayınlanma: Güncelleme: 21 okuma

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Garanti BBVA sponsorluğunda düzenlenen 31. İstanbul Caz Festivali, 3-18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalin gelenekselleşen etkinliklerindenParklarda Caz’ın ücretsiz konserleri veCaz Vapuru bu yıl da cazı doğayla ve İstanbul’un eşsiz manzaralarıyla buluşturacak.

Yeşille caz bir arada: Parklarda Caz

Festivalin en sevilen etkinliklerindenParklarda Caz ile İstanbullular bu yaz da açık havada müzikle buluşuyor ve parkları bir günlüğüne festival alanına çeviriyor. Gösteri Eş SponsorlarıTchiboveEduscho’nundestekleriyle gerçekleştirilecek ücretsizParklarda Caz konserleri6 Temmuz Cumartesi günüBeylikdüzü Yaşam Vadisi’nde, 7 Temmuz Pazar günüBeşiktaş Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı’nda,13 Temmuz CumartesigünüKüçükçekmece Göl Kenarı Amfi Tiyatro’da ve14 Temmuz Pazar günüŞişli Habitat Parkı’nda müzikseverlerle buluşacak.Parklarda Caz’ın bu yılki konukları arasındaDuckshellveBrass Riot’ın yanı sıra 2024’ünGenç Caz+ grupları yer alıyor.

30.ICF_CazVapuru_SalihUstundag_BRASSIST_Kapak

Balkanlar ve Güney Amerika’nın sesleriyle ska, punk ve hip-hop’ı bir araya getirerek “sunshine-punk” ismini verdikleri özgün müzikleriyle Macar grupDuckshell, 6 ve7 Temmuz günlerindeParklarda Caz’ın konuğu olacak. Müzikte yeniliğin sınırının olmadığının en neşeli kanıtlarından olan grup, iki gün üst üste caz ve cümbüşü İstanbul parklarına getirecek.

13ve14 Temmuz günlerinde ise Avrupa sahnelerinin son yıllardaki en sevilen gruplarındanBrass Riot sahnede olacak. Sürprizli melodileri, enerjik saksofon soloları, akılda kalıcı davul ritimleriyle punk, caz ve elektronik müziğin yepyeni bir karışımını icat eden grup, iki saksofon ve bir davul setiyle dinleyen herkesi parklarda dansa çağıracak.

Her sene olduğu gibi bu sene de Genç Caz+ grupları festival izleyicisiyle buluşacak. 2024’ün Genç Caz+ gruplarıZekeriya Şahiner Quartet,Blue Kiss Collective,Alân,Boba Quartet, Mojo 5 veZozeï Parklarda Caz konserlerinde İstanbullularla buluşacak. Ayrıca 19. Nardis Genç Caz Vokal Yarışması kazananlarındanBegüm Çelebi de 7 Temmuz Pazar günüBeşiktaş Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı’nda festivalin konuğu olacak.

Parklarda Caz Programı

6 Temmuz Cumartesi

Beylikdüzü Yaşam Vadisi

17.30 – Zekeriya Şahiner Quartet

18.40 – Blue Kiss Collective

19.50 – Alân

21.10 – Duckshell

——-

7 Temmuz Pazar

Beşiktaş Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı

17.30 – Zekeriya Şahiner Quartet

18.40 – Blue Kiss Collective

19.50 – Begüm Çelebi

21.10 – Duckshell

——-

13 Temmuz Cumartesi

Küçükçekmece Göl Kenarı Amfi Tiyatro

17.30 – Boba Quartet

18.40 – Mojo 5

19.50 – Zozeï

21.10 – Brass Riot

——-

14 Temmuz Pazar

Şişli Habitat Parkı

17.30 – Boba Quartet

18.40 – Zozeï

19.50 – Alân

21.10 – Brass Riot

Binmeyen kalmasın: Caz Vapuru kalkıyor!

Kabataş İskelesi, 14 Temmuz Pazar

Festivalin en sevilen etkinliklerindenCaz Vapuru bir kez daha izleyiciyi Boğaziçi’nde caz ve swing’le bir araya getirecek.14 Temmuz Pazargünüsaat 11.00’de Kabataş İskelesi’nden kalkarak Anadolu Kavağı’na kadar Boğaz boyunca yol alacak ve her bölümü farklı bir sahneye dönüşecek olan Caz Vapuru’nun konukları, İstanbullu swing topluluğuBrassist, cazın erken dönem örneklerini Ragtime ve Dixiland’e özgü dramatik üslubuyla birleştirenKarambola, Rus caz grubuThe Big Rhythm olacak. Cazın kalbinin Beyoğlu’nda attığı bir dönemin temsilcisiLale Plak’tan Hakan AtalaileErdal Akkaş ve duyguları es geçmeyen eklektik performansıyla Shangri La’nın DJ setleri vapuru bir dans pistine çevirecek.

Caz vapuru biletleri,passo.com.tr,Passo mobil uygulaması, Passo perakende satış noktaları veİKSV ana gişeden (Pazar hariç her gün 10.00-13.00 ve 14.00-18.00 arası) alınabilir.

Caz Vapuru Programı

14 Temmuz Pazar

Kabataş – Anadolu Kavağı – Kabataş

Kalkış noktası: Kabataş İskelesi

Kapı açılışı: 10.30

Kabataş’tan kalkış: 11.00

Anadolu Kavağı’na varış: 12.30

Anadolu Kavağı’ndan kalkış: 14.30

Kabataş’a varış: 15.30

İstanbul Caz Festivali’nin tüm programınacaz.iksv.org adresinden ulaşılabilir.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.