“İlişkiler Mi Bizi, Biz Mi İlişkileri Yarattık?”

Zeynep Karaburçak, ilk kitabı “İş mi Bizi, Biz mi İşi Yarattık?” ile birçok okurun kalbine dokunmuştu. Şimdi ise yepyeni bir eserle karşımızda: “İlişkiler mi Bizi, Biz mi İlişkileri Yarattık?” İlk..

“İlişkiler Mi Bizi, Biz Mi İlişkileri Yarattık?”
Yayınlanma: Güncelleme: 53 okuma

Zeynep Karaburçak, ilk kitabı “İş mi Bizi, Biz mi İşi Yarattık?” ile birçok okurun kalbine dokunmuştu. Şimdi ise yepyeni bir eserle karşımızda: “İlişkiler mi Bizi, Biz mi İlişkileri Yarattık?”

İlk kitabı “İş mi Bizi, Biz mi İşi Yarattık?”ta bir kadın olarak iş hayatında nelerle karşılaştığını, anne ve eş olarak yaşadıklarını, karşılaştığı sorunlara karşı yaptığı tercihleri ve seçimleriyle yüzleşmesini açık yüreklilikle ve cesaretle paylaşan Zeynep Karaburçak, bu kez kişisel deneyimlerinden yola çıkarak ilişkilerin doğasına odaklanıyor.

“İlişkiler mi Bizi, Biz mi İlişkileri Yarattık?” kitabında Karaburçak, ilişkilerin karmaşık ve büyüleyici dünyasına farklı bir bakış açısı sunuyor. Aile bağlarından başkalarıyla nasıl bağlantı kurduğumuza kadar uzanan geniş bir yelpazede, ilişkilerimizin kim olduğumuzu nasıl şekillendirdiğini sorguluyor.

Zeynep Karaburçak 3

Psikoloji, sosyoloji ve felsefeden gelen bakış açılarını da harmanlayan Karaburçak, Suadiye Sahil sitesinde geçen yazları, TED Ankara Koleji ve ODTÜ’deki öğrencilik anılarını da paylaşarak hayatının bir değerlendirmesini de yaptığı kitabında okurları kendi anlam yolculuklarına çıkmaya davet ediyor. Yaşanmışlıklarını ve gözlemlerini paylaşarak, ilişkilerimizde daha anlamlı ve tatmin edici bağlar kurmamıza yardımcı olacak ipuçları sunuyor.

Karaburçak, kitabın ilk eseri” İş mi Bizi, Biz mi İşi Yarattık?”ın bir devamı olduğunu da belirtiyor. Kızının sihirli sözcüklerinin de katkısıyla ortaya çıkan bu eser, zaman, mekan, imkan ve yakın çevremiz gibi kavramların ilişkilerimizi nasıl etkilediğini inceliyor.

Sadece Aşk Değil, Hayatın Her Alanında İlişki

Kitap sadece romantik ilişkilerle sınırlı değil. Aile, dostluk, komşuluk, iş arkadaşlığı gibi hayatımızdaki tüm ilişkileri ele alıyor. Aynı zamanda, çocuklarla ebeveynler arasındaki değişen dinamikler ve bu ilişkilerin dönüştürücü gücü de inceleniyor. D&R, Remzi Kitabevi, Dost Kitabevi, Kırmızı Kedi, İnkilap, BKM Ada’da satışa sunulan eser, online kitap satış platformlarında da yerini aldı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.