İbrahim Altun, ‘Hotel Vagabond’ İle Gala Galeri’de

Sanatçı İbrahim Altun’un kolajı desen gibi kullandığı akrilik çalışmalarından oluşan sergisi 31 Mayıs – 19 Haziran 2024 tarihleri arasında Gala Galeri’de. Gülten Yalmanbaş sergiyi şu şekilde anlatıyor: Bir filmin logline’ı..

İbrahim Altun, ‘Hotel Vagabond’ İle Gala Galeri’de
Yayınlanma: Güncelleme: 36 okuma

Sanatçı İbrahim Altun’un kolajı desen gibi kullandığı akrilik çalışmalarından oluşan sergisi 31 Mayıs – 19 Haziran 2024 tarihleri arasında Gala Galeri’de.

Gülten Yalmanbaş sergiyi şu şekilde anlatıyor:

Bir filmin logline’ı olabilecek bir cümle kahramanın yolculuğunu bir resim sergisine dönüştürüyor bu kez. “Hotel Vagabond” ya da başıboşluğun romantizmi… Topluluktan kaçanların ve kovulanların buluşma yeri… Bu öyle bir özgürlük alanı ki melankoliye yer bırakmayacak kadar renkli… Otel Vagabond’un misafirleri yaşamı bütün yönleri ile kabullenmiş, birer seyirlik haline gelmeyi bile isteye tercih etmiş gibiler…
Altun eserlerinde uyumsuzların uygunsuz hallerini sıradanlaştırmayı dener, bazen güncel yaşama ilişkin insani durumlara takılır bazen de güncellenmiş tarihi imajlara… Aynı zamanda birer hikayeleme örneği olan eserlerde, sanatçının yazarlık geçmişi de belirgin şekilde hissedilir.

“Hotel Vagabond” isimli kişisel resim sergisi 31 Mayıs – 19 Haziran 2024 tarihleri arasında Gala Galeri‘de ziyaret edilebilir.

 

 

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.