Adalar Müzesi’nde Yeniden Düzenleme ve Yeni Sergi

Adalar Müzesi on dördüncü yılına yeniden düzenlenmiş olarak giriyor. Adalar’ın binlerce yıllık oluşum ve yerleşim hikayesinden tek tek Adalılar’a uzanan farklı bölümleri barındıran müze, ikinci büyük yenilemesini gerçekleştirdi. Müzeye, doksan üç..

Adalar Müzesi’nde Yeniden Düzenleme ve Yeni Sergi
Yayınlanma: Güncelleme: 28 okuma

Adalar Müzesi on dördüncü yılına yeniden düzenlenmiş olarak giriyor.Adalar’ın binlerce yıllık oluşum ve yerleşim hikayesinden tek tek Adalılar’a uzanan farklı bölümleri barındıran müze, ikinci büyük yenilemesini gerçekleştirdi.

Müzeye, doksan üç yıllık Adalı Viktor Albukrek’in yaklaşık beş yüz parçadan oluşan eşya koleksiyonu da katıldı ve kalıcı sergi alanına yeni bölüm olarak eklendi.

 Eşyanın Belleği: Bir Zamanların Büyükadası’ndan Viktor Albukrek Koleksiyonu başlıklı sergi ile müzenin yeniden düzenlenmiş bölümleri 8 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 16.00’da açılıyor.

 Müzenin eklemelerle yeniden açılacak bölümleri arasında Ulaşım, Yerel Yönetim, Spor, Müzik, Adalılar, Haberleşme, Sağlık, İmar ve Hayırseverlik bulunuyor.

 Müzeye, iki bin yıllık deprem tarihini ve önemli depremleri içeren bölümle, Dün-Bugün Adalar Fotoğraflarını karşılaştırmalı olarak içeren gösterimler eklendi.

 Yeni sergi

Müzenin kalıcı sergi bölümündeki yaklaşık yüz metrekarelik alanına ise Müze Sergi İşleri’nin tasarımıyla düzenlenen Viktor Albukrek koleksiyonu katıldı. Aile hikayesi ve çocukluk ile başlayan ve bir asırlık ada evinin farklı kullanım eşyalarını, objelerini ve efemera malzemelerini vitrinlerinde toplayan beş yüz parçalık koleksiyon Eşyanın Belleği: Bir Zamanların Büyükadası’ndan Viktor Albukrek Koleksiyonu başlığıyla sergileniyor.

Açılış

8 Haziran 2024 Cumartesi

Saat 16:00

Adalar Müzesi, Büyükada

Yılmaztürk Cad. No. 177

www.adalarmuzesi.org

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.