Niloya’nın Farklı Bakış Açılarıyla Eğlenceli Bir Keşfe Hazır Mısınız?

Ekranların sevilen çizgi film kahramanı Niloya, her Pazar saat 09.00’da YouTube kanalında yepyeni maceralarıyla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Ailelerin de gönül rahatlığıyla tercihi olan çizgi kahraman, bu hafta sonu ekranlara..

Niloya’nın Farklı Bakış Açılarıyla Eğlenceli Bir Keşfe Hazır Mısınız?
Yayınlanma: Güncelleme: 34 okuma

Ekranların sevilen çizgi film kahramanı Niloya, her Pazar saat 09.00’da YouTube kanalında yepyeni maceralarıyla karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Ailelerin de gönül rahatlığıyla tercihi olan çizgi kahraman, bu hafta sonu ekranlara çocukların sınırsız hayal güçlerinin ve yaratıcı bakış açılarının güzel bir örneği ile geliyor. Niloya ve arkadaşları 2 Haziran Pazar günü saat 09.00’da “O’nun Yerinde Olsam” bölümü ile miniklerin dünyayı algılayış şeklinin yetişkinlerden ne kadar farklı olduğunu eğlenceli bir şekilde gösteriyor.

Türkiye’nin sevilen çizgi film kahramanı ‘Niloya‘, her gün TRT çocuk ekranlarında ve her Pazar saat 09.00’da ise mutluluk dünyasının kapılarını açtığı 5 buçuk milyon aboneyi aşan YouTube kanalında yeni bölümlerini sevenleri ile buluşturuyor. Her bölümünde bambaşka bir hikâyeyi minik dostları ile buluşturan çizgi film, 7’den 70’e herkesin büyük beğenisini kazanıyor. Senaryoları psikologlar, pedagoglar ve içerik danışmaları ile hazırlanan çizgi film, çocukların hayal dünyasını da olumlu etkiliyor.

Çizgi kahramanın bu haftaki bölümünde, çocukların dünyasını anlamak için onların gözünden bakmanın ne kadar önemli olduğu ekranlara geliyor. Niloya’nın herkesi şaşırtan resmiyle başlayan eğlenceli bir o kadar da eğitici ve öğretici mesajlar içeren sıcacık hikâye, miniklere keyifli bir hafta sonu sunuyor.

Hayal Gücünün Renkli Oyunu

Niloya, renkli boya kalemlerini almış odasında bir kâğıda resim çizmektedir. Tospik de yanında onu izler. Köşede bir ağaç, evler, dere, keçi, birkaç hayvan daha… Çizdiği her şey terstir! Sadece ağacın dalları arasından sallanan maymuncuk düzdür… Tospik şaşkın gözlerle önce resme sonra Niloya’ya bakar. Resmi anlayabilmek için boynunu eğer, kafasını döndürür ama bir türlü anlam veremez. O sıra odasına annesi gelir ve Niloya’nın çizdiği resimde bir terslik olduğunu o da fark eder. Niloya kenardaki ağacı ve ağaçtan sallanan maymunu gösterir. Yaptığı resmin ters değil, annesinin düz olduğunu söyler ve bunun bir oyun olduğundan bahseder. Daha sonra annesiyle birlikte Tospiği de alarak bahçede Mete’nin yanına bu oyunu oynamaya giderler…

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.