İstanbullular Çubuklu Silolar’daki Perküsyon Günleri’nde Müziğe doydu!

İstanbul’un Beykoz’daki yeni kültür sanat ve yaşam merkezi Çubuklu Silolar’da düzenlenen Perküsyon Günleri, 1-2 Haziran’da iki gün boyunca şehrin ritmini tuttu! Okay Temiz, Cem Aksel, Engin Gürkey gibi Türkiye’nin önemli..

İstanbullular Çubuklu Silolar’daki Perküsyon Günleri’nde Müziğe doydu!
Yayınlanma: Güncelleme: 23 okuma

İstanbul’un Beykoz’daki yeni kültür sanat ve yaşam merkezi Çubuklu Silolar’da düzenlenenPerküsyon Günleri, 1-2 Haziran’da iki gün boyunca şehrin ritmini tuttu!Okay Temiz, Cem Aksel, Engin GürkeygibiTürkiye’nin önemli perküsyoncularının master class çalışmaları, hem çocuk hem de yetişkin atölyeleri ve söyleşiler gerçekleştirdiği iki günlük festival,Burhan Öçal’ın coşku dolu konseriyle sona erdi. Binlerce İstanbullu,Boğaz’ın tüm güzelliklerine hâkim bir manzara eşliğinde gerçekleşenPerküsyon Günleri’nde müziğin, ritmin, eğlencenin ve ailece vakit geçirmenin keyfini çıkardı.

Kaderine terk edilmiş bir miras alanıykenİBB Miras’ın kapsamlı restorasyon ve yeniden işlevlendirme çalışmalarının ardından kapılarını kültüre, sanata ve bilime açanÇubuklu Silolar, çok amaçlı birimleri ve renkli etkinlik takvimiyle İstanbulluları Boğaz’in eşsiz manzarası eşliğinde ağırlıyor.

Şehrin yeni kültür sanat ve yaşam alanı Çubuklu Silolar, 1-2 Haziran’daPerküsyon Günleri’ne ev sahipliği yaptı.Çubuklu Silolar’ın biçimselliğinden alınan ilhamla,İBB Kültür veİBB Orkestralar Müdürlüğütarafından düzenlenenPerküsyon Günleri’nde,Engin Gürkey, Okay Temiz veGürkan Özkan’ın master class çalışmalarının yanı sıra hem çocuklar hem de yetişkinler için palmas, boom whackers, erbane gibi farklı alanlarda atölyeler gerçekleşti.Cem Aksel, Emin Bolat, Ferruh Yarkın, Burak Gürpınar veÖzgür Can Öney’in söyleşilerde katılımcılarla bir araya geldiği program kapsamında ilk akşamYarkın Ritim Topluluğu, Akatay Ritim Trio veDefjen’in konserleri gerçekleşti.Zuhal Müzik’in, dünyaca ünlü markaların bongo, djembe, bateri, darbuka gibi enstrümanlarını tanıma ve çalma olanağı sunan deneyim alanında İstanbulluları ağırladığıPerküsyon Günleri, 2 Haziran PazarakşamıBurhan Öçal’ın hayranlık uyandıran konseriyle sona erdi.

Adres: Çubuklu Mah. Şehit Ersin Güner Cad. Çubuklu İstinye Arabalı Vapur İskelesi Yanı Beykoz/İstanbul

Ziyaret Saatleri: Pazartesi hariç her gün ücretsiz olarak ziyaret edilebilen Çubuklu Silolar’da Beltur ve Kütüphane 10.00-21.00 arasında; Dijital Sanatlar Müzesi ise 10.00-19.00 arası hizmet vermektedir.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.