Yekta Kopan 8 Haziran’da “Kütüphane Söyleşileri”nde Arter’e Konuk Oluyor!

Arter’in, edebiyat ve sanat ilişkisine yeni bakışları mümkün kılmak amacıyla düzenlenen Kütüphane Söyleşileri serisinde, kitapların ortaya çıkış süreçleri odağa alınarak çeşitli okuma biçimleri yorumlanıyor. Serinin ikinci konuğu, sanatın hemen bütün..

Yekta Kopan 8 Haziran’da “Kütüphane Söyleşileri”nde Arter’e Konuk Oluyor!
Yayınlanma: Güncelleme: 17 okuma

Arter’in, edebiyat ve sanat ilişkisine yeni bakışları mümkün kılmak amacıyla düzenlenen Kütüphane Söyleşileri serisinde, kitapların ortaya çıkış süreçleri odağa alınarak çeşitli okuma biçimleri yorumlanıyor. Serinin ikinci konuğu, sanatın hemen bütün dallarıyla kurduğu yakın ilişkiyle tanınan ödüllü yazar Yekta Kopan olacak. Kopan’ın, 8 Haziran Cumartesi günü 17:00’de Arter Kütüphanesi’nde ücretsiz olarak gerçekleştireceği söyleşiye katılmak içinogrenme@arter.org.tr adresine mail atabilir ya daBiletix üzerinden kayıt olabilirsiniz.

Arter Kütüphanesi’nde gerçekleşenKütüphane Söyleşileri başlıklı konuşma serisi edebiyat ve sanat ilişkisine yeni bakışları mümkün kılacak bir ortam sunmayı amaçlıyor. Her etkinlikte farklı bir yazarın davet edildiği seri, ele alınan kitapların ve eserlerin ortaya çıkış serüvenlerine ve alt metinlerine odaklanırken, çeşitli okuma biçimleri yorumlanarak tartışmaya açılıyor.

Kütüphane Söyleşileriserisinin ikincisi kapsamındaArter, sanatın hemen bütün dallarıyla kurduğu yakın ilişkiyle bilinen yazarYekta Kopan’ı ağırlayacak. İlk kitabıFildişi Karası’ndan (2000) hayata çocukların dünyasından baktığı son öykü kitabıBana Kuşlar Söyledi’ye (2021) disiplinlerarası ilişkiler kurmayı ve farklı yaşamlardan bilgiler derlemeyi yazın anlayışının merkezinde tutanKopan, sanatın rolünü edebiyat penceresinden ele alacak.8 Haziran 2024 Cumartesi günü saat17:00’deArter Kütüphanesi’nde ücretsiz olarak gerçekleşecek söyleşiye katılmak içinogrenme@arter.org.tr adresine mail atabilir ya daBiletix üzerinden kayıt olabilirsiniz.

Arter Kutuphane Soylesileri (2)

Arter’in güncel programlarına ilişkin daha detaylı bilgiyewww.arter.org.tr adresinden erişilebilir. Pazartesi hariç her gün açık olanArter, Salı-Pazar günleri11:00-19:00, Perşembe günleri ise11:00-20:00saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. Kurumsal Sponsor Tüpraş’ın değerli desteğiyle, tüm sergilere giriş 24 yaş altı izleyiciler için her gün; Perşembe günleri ise her yaştan izleyici için ücretsiz.Arter Beraberüyeleri ise sergileri yıl boyunca ücretsiz ziyaret etmenin yanı sıra farklı ayrıcalıklardan faydalanıyor.Arter binasınınKütüphane, Kitabevi, Bistro by Divan, arka bahçe alanlarına ve Galeri 0’da yer alan sergiye giriş için bilet gerekmiyor. Ulaşım Sponsorları Ford Otosan ve Otokar’ın desteği sayesinde Taksim’den ve Tepebaşı’ndan ücretsiz servis araçlarıylaArter’e ulaşılabiliyor.

YEKTA KOPAN KİMDİR

Yekta Kopan’ın (d.1968)Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri (2001) adlı kitabı 2002 Sait Faik Hikâye Armağanı’na,Karbon Kopya (2007) adlı kitabı 2007 Dünya Kitap Yılın Telif Kitabı Ödülü’ne,Bir de Baktım Yoksun (2009) adlı kitabı 2010 Yunus Nadi Öykü Ödülü’ne ve 2010 Haldun Taner Öykü Ödülü’ne değer bulundu. Çocuk kitabıBurun 2009’da yayımlandı. 2014 yılında öykü üstüne bir sözlük çalışması olan İpekli Mendil’in editörlüğünü yaptı. Kitapları çeşitli dillere çevrildi.

Bilgi için: arter.org.tr

Adres:  Irmak Cad. No: 13 Dolapdere Beyoğlu 34435 İstanbul / T. 0212 708 58 00

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.