TVD_DunyaVeganGunu_afisi

Vegan Derneği’nden Dünya Vegan Günü etkinliği

Etkinlik

Vegan Derneği Türkiye (TVD), 1 Kasım Dünya Vegan Günü’nü takiben etkinlik programını açıkladı. 6 Kasım’da Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’de gerçekleştirilecek Dünya Vegan Günü etkinliği, daha geniş kitlelere ulaşmayı, veganlık konusunda farkındalık yaratmayı ve veganlıkla ilgili yerleşmiş önyargıları ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Dünya Vegan Günü, hayvan hak ve özgürlüklerine dair bilinçlendirme amacıyla, vegan felsefenin ve yaşam tarzının hayvanların, insanların ve gezegenin iyiliği için yaygın bir şekilde benimsenmesini sağlamak üzere 1994’ten bu yana her yıl 1 Kasım’da kutlanıyor.

Dünyanın dört bir yanında seminerler, sergiler, vegan tadımlar, halka açık tartışmalar ve atölye çalışmalarıyla planlanan Dünya Vegan Günü, veganlığın etik, erişilebilir ve sağlıklı bir yaşam tarzı olduğunu geniş kitlelere aktarmak ve veganlığa dair yanlış bilinenleri düzeltmek için pek çok ülkede düzenleniyor.

Vegan Derneği Türkiye’nin (TVD) her yıl düzenlediği geleneksel Dünya Vegan Günü etkinliği, bu yıl da V-Label ana sponsorluğu ve Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel mekan sponsorluğuyla Dünya Vegan Haftası içinde, 6 Kasım Pazar günü 11:00–19:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. 

VEGAN OLMAYANLAR DA DAVETLİ

Vegan olanların yanı sıra vegan olmayanların da katılımına açık olan etkinlikte hayvan hakları, sağlık ve beslenme alanında uzman konuşmacılar yer alacak. Vegan ürün, aktivizm ve tadım stantları da gün boyunca ziyaretçilere açık olacak. 

Katılımın ücretsiz ve kontenjanın sınırlı olduğu etkinlikte davetiye zorunluluğu bulunuyor. https://www.tickettailor.com/events/vegandernetrkye/787216 adresinden kayıt yaptırdıktan sonra kullanıcıların e-posta adreslerine iletilen davetiyedeki karekod okutularak etkinliğe giriş yapılabilecek.

Etkinlik duyurularında “Henüz vegan olmayan en az bir arkadaşını etiketleyerek haftasonu gerçekleştireceğimiz #DünyaVeganGünü etkinliğimize davet et” çağrısı yapan dernek, hayvanlara, gezegene ve insan sağlığına zarar veren mevcut alışkanlıklarını sorgulayıp değiştirmeyi hedefleyen, veganlıkla ilgili doğru bilgiye ulaşmayı isteyen herkesi Dünya Vegan Günü etkinliğine bekliyor. 

TVD’NİN 10. YILINA ÖZEL ETKİNLİK PROGRAMI

Dernek, kuruluşunun 10. yılı vesilesiyle bu yıl ilk kez, etkinlik programının ilk bölümüne TVD oturumları da ekleyerek bugüne kadar yapılan çalışmaları, elde edilen kazanımları ve planlanan faaliyetleri özetleyecek. 

TVD DÜNYA VEGAN GÜNÜ PROGRAMININ AYRINTILARI İSE ŞÖYLE: 

 

11:00Açılış Kokteyli
13:00Açılış Konuşması: TVD’nin 10. Yılı

Ebru Arıman,Vegan Dernegi Türkiye (TVD) Kurucu Başkanı

13:15TVD Mücadelesinin Dünü, Bugünü, Yarını

Öykü Yağcı, Vegan Derneği Türkiye (TVD) Kampanya ve İletişim Yöneticisi

13:35Hayvan ve İnsan Hakları: Hukuki Çalışmalarımız

Av. Tuğçe Berber, Vegan Derneği Türkiye (TVD) Vekili

Av. Beyzanur Arıcı, Vegan Derneği Türkiye (TVD) Vekili

13:50Vegan Bir Dünya İçin: TVD Etkinlikleri

Öykü Yağcı, Vegan Derneği Türkiye (TVD) Kampanya ve İletişim Yöneticisi

Özgün Tutar, Vegan Derneği Türkiye (TVD) Etkinlik Sorumlusu

14:30Bitkilerle Devrim

Elif Taştekne, Girişimci ve Co-Founder

15:30Sağlıklı Yaşam ve Spor

Ali Bıdı, VEGANALİ120

16:20Mutfaktan Hayata: Bitkisel Beslenme

İsra Tan, Diyetisyen ve Yoga Eğitmeni

17:10Vegan Beslenme ve Sağlık

Dr. Murat Kınıkoğlu, Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı

Etiket

Yorum Yapın