Uluslararasi_Istanbul_Vegfest

Uluslararası İstanbul Vegfest

Etkinlik

Vegan Derneği Türkiye (TVD) olarak, 2017’den bu yana her yıl “veganlığa davet” konsepti ve #YaşamaŞansVer sloganıyla düzenlediği Uluslararası İstanbul Vegfest ile veganlığın hayvan hakları ve etiği, çevre, sağlık ve sürdürülebilirlik etkileri üzerine toplumsal farkındalık yaratmayı amaçlıyor ve vegan olanlar kadar vegan olmayanlara da ulaşmayı hedefliyor

 Son iki yıldır pandemi önlemleri sebebiyle çevrimiçi düzenlediğimiz etkinliğimiz bu yıl yine herkesin katılımına açık ve ücretsiz bir vegan festival olarak, İstanbul‘un en canlı ve merkezi yeri olan Festival Park Kadıköy’de 1-2 Ekim’de yüz yüze gerçekleştirilecek.

 Söyleşiler, defileler, müzik dinletileri ve panellerden vegan yemek atölyeleri ve tadımlarına, belgesel gösterimleri ve sergilerden çocuklar ve yetişkinler için çeşitli atölyelere kadar pek çok farklı oturum ile zenginleştirilen vegan festival, iki gün boyunca Türkiye’den ve dünyadan ilham veren pek çok ismi ağırlayacak. Yurtdışından canlı internet bağlantısıyla katılacak konukların konuşmaları ise Türkçeye çevrilecek.

 Bennu Gerede ve Elif Dağdeviren gibi isimlerin de özel performans ve konuşmalar ile yer alacağı, 53 konuk konuşmacının söz alacağı oturumlarımıza kayıtlar, festivalden önce ve festival girişinde Radar İstanbul uygulaması üzerinden ücretsiz yapılabilecek.

 Ziyaretçiler #Vegfestist’te aynı zamanda Türkiye’de veganlıkla ilgili en kapsamlı ankete de katılabilecek. İstanbul Ekonomi Araştırma (İEA) ve Vegan Derneği Türkiye (TVD) tarafından hazırlanan anket çalışması aracılığıyla vegan katılımcılar vegan olmayı nasıl seçtiklerine, veganlığa yaklaşımlarına ve bir vegan olarak yaşadıkları toplumsal ve ekonomik sorunlara yanıt verirken, vegan olmayanlar da veganlıkla ilgili görüş ve eğilimlerini paylaşabilecekler.

 1-2 Ekim’de Festival Park Kadıköy’de düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul Vegfest’22’ye sizi de bekliyor, Avrupa’nın ve Balkanlar’ın en büyük vegan festivallerinden biri olan Uluslararası İstanbul Vegfest’i duyurmamıza yardımcı olmanızı umuyoruz.

 DÜZENLEYEN:

Vegan Derneği Türkiye (TVD) tvd.org.tr

TARİH: 1 – 2 Ekim 2022

SAAT: 10:00 – 23:00, 10:00 – 20:00 

MEKAN: Festival Park Kadıköy, Caferağa, 34710 Kadıköy/İstanbul

Etiket

Yorum Yapın