Cam-Sergisi

Sanatsal Cam Sergisi Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu’nda

Sergi

Küratörlüğünü Ekrem Özen’in üstlendiği Sanatsal Cam Sergisi, Görsav Vakfı’nın öncülüğünde Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar  Fakültesi’nin işbirliğinde Fakülte Sergi Salonu’nda 25 Ekim – 05 Kasım 2022 tarihleri arasında  sanatseverlerle buluşuyor.  

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER 2022 ULUSLARARASI CAM YILI

Birleşmiş Milletler 2022 yılını Uluslararası Cam Yılı olarak ilan etti. 

Camın bilimsel, ekonomik ve kültürel rollerini vurgulamak için tüm yıl boyunca dünyanın pek  çok köşesinde kongreler, seminerler, endüstriyel fuarlar düzenleniyor, sanatsal sergiler ve  kitaplar hazırlandı, hazırlanıyor.  

Uluslararası Cam Komisyonu (ICG), Cam Dernekleri (CGA) ve ICOM-Glass, başta olmak  üzere ülkemizde de T.C Kültür Bakanlığı, Şişecam, İş Bankası, Belediyeler ve Görsav camın  bilimsel, ekonomik ve kültürel rollerini anlatmak için destekleyici roller üstleniyor.  

Tarih boyunca medeniyetlerin gelişmesine katkı sağlamış olan cam; günümüzde artık  yaşantımızın başrol oyuncularından biri, tüm bu gelişmelere paralel camı sanatla buluşturan  çağdaş bir grup cam sanatçısının eserlerinden oluşan küratörlüğünü Ekrem Özen’in üstlendiği  Sanatsal Cam Sergisi, Görsav Vakfı’nın himayelerinde Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar  Fakültesinin işbirliğinde Fakülte Sergi Salonu’nda 25 Ekim – 05 Kasım 2022 tarihinde  sanatseverlerle buluşuyor.  

GÖRSAV VAKFI MARMARA ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ SANATSAL CAM SERGİSİ 

25 EKİM – 05 KASIM 2022

Etiket

Yorum Yapın