Hisseli Harikalar Kumpanyası

SAMDOB’nin Hisseli Harikalar Kumpanyası Müzikali Ankara’da

Müzik

Haldun Dormen’in unutulmaz eseri “Hisseli Harikalar Kumpanyası” müzikali Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında Ankara’da seyircisiyle buluştu. 

Besteci ve Orkestra Şefi Kıvanç Tepe’nin müzik düzenlemelerini yaparak senfonik orkestraya uyarladığı, Rejisör Şahan Gürkan’ın opera-bale sahnesine taşıdığı, koreografisini Şebnem Şenel’in üstlendiği müzikal şimdi de Ankara’da seyirci karşısına çıktı.

Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestra, Koro ve Bale Sanatçılarının teknik ekiple birlikte, seyirciye muhteşem anlar yaşattığı eserin kostüm tasarımını Gülnur Çağlayan Tuluk, dekor tasarımını Hakkı Kandır, ışık tasarımını Oğuz Murat Yılmaz üstleniyor.

Türk tiyatrosunun büyük ustası Haldun Dormen’in yazdığı, Hababam Sınıfı filmi müziğiyle gönlümüze taht kuran besteci Melih Kibar’ın bestelediği ve Çiğdem Talu’nun şarkı sözlerini yazdığı bu ünlü müzikal; ilk defa 1980 yılı Mart ayında Egemen Bostancı yapımcılığı ve Haldun Dormen’in rejisiyle seyirci karşısına çıkmış, yalnızca o yıllarda 600’den fazla temsil yaparak tüm Türkiye’yi gezmiş ve Türk halkının büyük beğenisini kazanmıştır. Yıllar içinde birçok kez sahneye taşınan, kayıtları televizyonda yayınlanan, hatta dizisi yapılan müzikal; 30 yıl içerisinde milyonlarca izleyici tarafından tanınan, bilinen, sevilen bir efsaneye dönüşmüştü. Rüya kadro olarak tabir edilen unutulmaz oyuncuları Erol Evgin, Nevra Serezli, Adile Naşit, Kartal Kaan, İlyas Salman, Ayşen Gruda ve Mehmet Ali Erbil’le bir yıldızlar geçidi olarak dönemine damgasını vurmuştu.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında Ankara ilinde 1 ve 2 Ekim 2022 akşamları Ankara Resim ve Heykel Müzesi Türk Ocağı Salonu’nda sahnelenen esere Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam ile eşi ve Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam, İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir ve eşi ile çok sayıda protokol üyesi ve Ankaralı sanatsever katıldı. Seyircilere hem duygusal hem de keyifli anlar yaşatan eser, biletleri günler öncesinden tüketen Ankara seyircisi tarafından beğeniyle karşılandı.

Etiket

Yorum Yapın