SAMDOB Yeni Yeteneklerini Arıyor

SAMDOB Yeni Yeteneklerini Arıyor

Opera - Bale

Samsun Devlet Opera ve Balesi bünyesinde faaliyet gösteren  “Çocuk Balesi” ve “Çocuk Korosu” yeni öğrencilerini arıyor.

Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından oluşan komisyonla yetenek sınavlarından geçen öğrenciler, çocuk balesinde 3 yıl, çocuk korosunda ise 4 yıl eğitimlerini tamamladıktan sonra “Katılım Belgesi” almaya hak kazanıyorlar.

“Çocuk Balesi” ve “Çocuk Korosu” yetenek sınavları için başvurular, Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü, İdari Mali ve Sosyal İşler Şube Müdürlüğü’ne katılacak olan çocuğun velisi tarafından yapılacaktır. Başvuru sırasında gerekli olan belgeler; adayların 1 adet vesikalık fotoğrafı, kimlik fotokopisi ve öğrenim belgesi İdari Mali ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne teslim edilecektir.

Adaylar iki kursa birden müracaat edebilirler. İki kursun da kazanılması durumunda yalnızca bir kursa kayıt kabul edilecektir.

Samsun Devlet Opera ve Balesi Çocuk Balesi ve Çocuk Korosu yetenek sınavı başvuru bilgileri:

Başvurular 3 Ekim 2022 Pazartesi – 13 Ekim 2022 Perşembe tarihleri arasında, hafta içi saat 08.30-17.30 arasında yapılacaktır. Yetenek sınavları ise Çocuk Bale grubu için 15 Ekim 2022 Cumartesi günü saat 10.00’da Samsun Devlet Opera ve Balesi Bale Salonu’nda, Çocuk Koro grubu için 16 Ekim 2022 Pazar günü saat 10.00’da Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Koro Salonu’nda yapılacaktır.

Samsun Devlet Opera ve Balesi Çocuk Balesi yetenek sınavında aranan özellikler:

* İlkokul 3. ya da 4. sınıf öğrencisi olmak.

* Bale yapmaya elverişli bir vücuda sahip olmak.

Samsun Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu yetenek sınavında aranan özellikler:

* İlkokul 3. ya da 4. sınıf öğrencisi olmak.

* Müzik kulağına ve uygun bir sese sahip olmak.

Etiket

Yorum Yapın