Oyuncu Selin Genç’ten hediye yerine TED’e bağış çağrısı!

Mustafa Kemal Atatürk‘ün önderliğinde kurulan ve Cumhuriyetimizin eğitim alanında faaliyet gösteren ilk sivil toplum kuruluşu olan Türk Eğitim Derneği ile oyuncu Selin Genç başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı 30 öğrencinin..

Oyuncu Selin Genç’ten hediye yerine TED’e bağış çağrısı!
Yayınlanma: Güncelleme: 21 okuma

Mustafa Kemal Atatürk‘ün önderliğinde kurulan ve Cumhuriyetimizin eğitim alanında faaliyet gösteren ilk sivil toplum kuruluşu olan Türk Eğitim Derneği ile oyuncu Selin Genç başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı 30 öğrencinin bir yıllık Tam Eğitim Bursu‘nu karşılamak üzere bir araya geldi.

Oyuncu Selin Genç, 21 Haziran’da kutlayacağı 30. yaşı dolayısıyla 30 öğrencinin eğitim bursunu karşılamak amacıyla doğum gününü gençlere hediye ediyor. Kampanyanın startı eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ana hedefiyle çalışmalarını 96 yıldır sürdüren Türk Eğitim Derneği‘nin İstanbul Temsilciliğinde oyuncu Selin Genç ve 30 Türk Eğitim Derneği bursiyeri üniversite öğrencisinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Bağışlar için:

https://fonzip.com/ted/kampanya/30–yasimda-30-mesale

BENZERSİZ BURS SİSTEMİ

Türk Eğitim Derneği tam eğitim bursu sistemi ülkemizdeki en kapsamlı burs sistemlerinden biridir. Burslu öğrenciler, Türkiye genelinde yapılan merkezi sınav ve sonrasında gerçekleştirilen ev ziyaretleriyle seçilir. Tam Eğitim Burslu öğrenciler, TED Okullarında eğitim görürler. Sadece okul ücretleri değil; kişisel gelişim eğitimleri, cep harçlığı, servis, yemek, kitap-kırtasiye, kıyafet, yatılı ise pansiyon giderleri de karşılanır. TED Okullarında eğitim gören ve mezun olan öğrencilerin bursları, üniversite eğitimleri boyunca da devam eder. Üniversiteli Tam Eğitim Burslu öğrencilerin staj ve kariyer takipleri yapılır, mezun olunca işe yerleşme süreçleri izlenip desteklenir.

TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ

Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk’ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okullar ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Derneği; üniversitesi, 46 okulu, temsilcilikleri, öğrenci yurtları, düşünce kuruluşu, senfoni orkestrası, okullarının mezun dernekleri ve spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.

www.ted.org.tr

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.