İkna Metotları

Nick Kolenda’nın İkna Metotları, Epsilon’dan Şimdi Türkçe’de

Kitap

Bilişsel psikolojinin ilkelerini kullanarak, insanların düşüncelerini etkilemek için benzersiz bir yetenek geliştiren Nick Kolenda, bu büyüleyici becerisini İkna Metotları adlı kitabında kendine özgü esprili anlatımıyla paylaşıyor! Türkçe’de ilk kez Epsilon logosuyla okurlarla buluşan İkna Metotları, birini belli bir işi yapmaya ikna etmek için izlenmesi gereken yolun yedi adımını bir rehber gibi, örnekler eşliğinde anlatıyor. İkna Metotları, sadece insanların düşüncelerini etkilemeyi öğretmekle kalmıyor; aynı zamanda onların davranışlarını kontrol etmek için psikolojinin nasıl kullanılacağını da öğretiyor.

Psikoloji ve pazarlama alanlarında araştırmalar yapan Nick Kolenda’nın İkna Metotları: Psikolojiyi Kullanarak İnsan Davranışlarını Nasıl Etkileriz? adlı kitabı, Epsilon logosu ve Muhlis Ünal Salman’ın çevirisiyle Türkiye’deki psikoloji literatüründe yerini aldı. 

“Davranışlarımızı nasıl kontrol ederiz? İnsanların düşüncelerini etkilemenin yolları nelerdir? “Zihin okuma” diye bir şey var mıdır? Kararlarımızı etkileyen psikolojik güçler nelerdir?” gibi soruların peşine düşen Nick Kolenda, bilişsel psikolojinin ilkelerini kullanarak “zihin okuma” yöntemini geliştirdi. Araştırmaları sırasında davranışlarımız üzerinde çok güçlü bir şekilde etki eden psikolojik güçler olduğunu keşfetti ve bunun sonucu olarak İkna Metotları ortaya çıktı. Bu psikolojik güçler içimize o kadar yerleşmiş ki bilinçli farkındalığımız dahilinde olmadan davranışlarımızı her gün yönlendiriyorlar.

Nick Kolenda’nın benzersiz yeteneğini tüm dünyayla paylaştığı kitaptaki ikna metotları, sırasıyla “Algılarını Şekillendir”, “Uyumlu Tavırlar Oluştur”, “Sosyal Baskıyı Tetikle”, “Mesajına Alıştır”, “Mesajını Optimize Et”, “Momentumlarını Harekete Geçir” ve “Uyumlarını Sürdür” başlıklı yedi adımdan oluşuyor. İkna Metotları kitabı, birini belli bir işi yapmaya ikna etmek için takip edilmesi gereken yedi adımı, her birini örneklendirerek anlatıyor. 

İkna Metotları: Psikolojiyi Kullanarak İnsan Davranışlarını Nasıl Etkileriz?,  Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

NICK KOLENDA HAKKINDA

Psikoloji ve pazarlama alanlarında araştırmalar yapan Nick Kolenda, eserlerini kendine özgü esprili ve büyüleyici bir dilde yazmaktadır. İnsan davranışları ve tüketici psikolojisini inceleyen yazar bulgularını kitaplarda, videolarda ve kurslarda paylaşmaktadır. Ayrıca Imagine Reading This Book ve The Tangled Mind kitaplarının da yazarıdır. Psikoloji ve iş hayatı hakkında bilgi almak için blogunu ziyaret edin: www.NickKolenda.com

 

Bilgi için: epsilonyayinevi.com

instagram.com/epsilonyayinevi

facebook.com/EpsilonYayinevi

twitter.com/epsilonYayinevi

youtube.com/channel

Etiket

Yorum Yapın