YENI HAYAT KOZ

Modern Dans Topluluğu MDTist, Yeni Hayat’ı Sahneledi

Dans

Modern Dans “Yeni Hayat”, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında, Atatürk Kültür Merkezi – Tiyatro Sahnesi’nde  sanatseverlerle buluştu.

Geçtiğimiz sezon dünya prömiyeri gerçekleşen ve seyirciden yoğun ilgi gören  “Yeni Hayat” dans gösterisi, İstanbul Devlet Opera ve Balesi – Modern Dans Topluluğu MDTist’in sinerjisini, birlik ve beraberliğini betimliyor. Yeni bir hayatı, iletişimi, umut ve coşkuyu yalın bir sahne tasarımı ile sahneye taşıyor. “Yeni Hayat”ın, modern dansın, özellikle fiziksel ve beden dili üzerine kurulu dinamizmini yansıtan performansı 5 farklı, kısa ve özgün koreografiden oluşuyor. Gösteride; Canberk Yıldız’ın “Parti”, Alper Marangoz’un “Koz”, Huri Murphy’nin “Neva”, Ferhat Güneş’in “Hep” ve Chiara Giorda’nın “Söz” adlı koreografileri, seyirciler tarafından ilgi ile izlendi.

Müziği Onur Seçki’ye, sahne tasarımı Mdtist ve Serdar Kalmaz’a, kostüm uyarlama Mdtist’e ve ışık tasarımı Taner Aydın’a ait olan gösteri, bir kez daha seyircilerin yoğun beğenisini kazanarak , gecenin sonunda dakikalarca alkışlandı.

Etiket

Yorum Yapın