Mamut

Mamut Art Project’in 10. Yılını Kutlayacağı 2022 Programı Belli Oldu

Etkinlik

Türkiye genelinde bağımsız yetenekleri 10 yıldır kesintisiz olarak sanat profesyonelleri ve sanatseverlerle buluşturan, İstanbul’un heyecanla beklenen güncel sanat etkinliği Mamut Art Project, 26 – 30 Ekim tarihleri arasında, Ege Yapı ana sponsorluğunda, Yapı Kredi bomontiada’nın farklı mekânlarında ve çevrimiçi platformunda gerçekleşiyor.

Mamut Art Project’in 10. yılını kutlayacağı 2022 edisyonunun ana sponsoru taahhüt ve gayrimenkul alanlarında faaliyet gösteren, inşaat sektörünün öncü firmalarından Ege Yapı oldu

26 Ekim Çarşamba günü Yapı Kredi bomontiada’da ve çevrimiçi platformunda eş zamanlı olarak başlayacak olan Mamut’ta Türkiye’nin farklı yerlerinden katılan 49 sanatçının eserleri sergilenecek. Sanatçılarına, eserlerini sergileme ve kendilerini tanıtma fırsatı sunmanın yanı sıra süresiz danışmanlık sağlayan Mamut Art Project, mekânın üç farklı alanına yayılan sergi ve genişleyen içeriğiyle ziyaretçilerine keyifli bir deneyim sunacak. Mamut, yenilikçi sergi tasarımları ile dikkat çeken fiziksel mekânın yanı sıra disiplinlerarası 49 sanatçının eserlerinden oluşan daha kapsamlı bir seçkiyi eş zamanlı olarak mamutartproject.com adresi üzerinden sanatseverlerle buluşturacak. 

Mamut’un Art Project’in bu seneki diğer destekçileri arasında ise, son yıllarda İstanbul kültür-sanat hayatının önemli bir durağı haline gelen Yapı Kredi bomontiada’nın yanı sıra, Arçelik, Audi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şişli Belediyesi, ve Perrier yer alıyor. 

MAMUT ART PROJECT 2022 

Mamut Art Project’in bu yılki jürisinde, British Council Türkiye sanat direktörü Esra A. Aysun; iş insanı, hukukçu, koleksiyoner Mehmet Ali Bakanay; sanatçı Antonio Cosentino; sanat tarihçisi, küratör ve sanat eleştirmeni Nazlı Pektaş ve Zilberman Galeri’nin kurucusu ve koleksiyoner Moiz Zilberman yer aldı. 

Jüri üyelerinin belirlediği Mamut’un 2022 sergisinde yer alacak seçkide yalnızlık, aile ilişkileri ve kökler, aidiyet, cinsel kimlik, mekân algısı gibi farklı konulara odaklanan; animasyon, fotoğraf, VR, sokak sanatları, heykel, resim, enstalasyon ve video dahil olmak üzere farklı disiplin ve 

tekniklerle üretim yapan sanatçılar dikkat çekiyor. 

Mamut Art Project 2022 ile ilgili duyuruları takip etmek için mamutartproject.com adresini ziyaret edebilir ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. 

Instagram | Twitter | Facebook @mamutartproject 

mamutartproject.com 

Instagram|Twitter|Facebook @mamutartproject 

Mamut Limited 

Mamut Art Project, geçtiğimiz sene duyurusunu yaptığı Mamut Limited (Artist Editions) isimli projesini 10. yılını takiben hayata geçirerek, sanatçıların sınırlı sayıda üretilmiş, edisyonlu çalışmalarına yer vermeye hazırlanıyor. Farklı alanlarda ve farklı tekniklerle eser üreten sanatçılarla çalışmayı hedefleyen Mamut Limited ayrıca fiziksel etkinlikler düzenlemeye, farklı iş birlikleri kurmaya ve danışmanlık hizmeti vermeye açık bir yapı olmayı amaçlıyor. İlk fiziksel etkinliğini Mart ayında gerçekleştirmeyi planlayan Mamut Limited, 2023 senesinde farklı iş birlikleri ile sanatseverlerin karşısına çıkacak. 

Etiket

Yorum Yapın