Mamut Art Project

Mamut Art Project 2022 Başladı

Sergi

Türkiye genelinde bağımsız yetenekleri 10 yıldır kesintisiz olarak sanat profesyonelleri ve sanatseverlerle buluşturan, İstanbul’un heyecanla beklenen güncel sanat etkinliği Mamut Art Project, dün (26 Ekim) itibariyle kapılarını açtı. Ege Yapı ana sponsorluğunda gerçekleşen Mamut 30 Ekim tarihine kadar, Yapı Kredi bomontiada’nın farklı mekânlarında ve çevrimiçi platformunda sanatseverlerle buluşacak. 

Mamut Art Project’in 10. yılını kutladığı 2022 edisyonunun ana sponsoru taahhüt ve gayrimenkul alanlarında faaliyet gösteren, inşaat sektörünün öncü firmalarından Ege Yapı oldu

Sanatçılarına, eserlerini sergileme ve kendilerini tanıtma fırsatı sunmanın yanı sıra süresiz danışmanlık sağlayan Mamut Art Project, mekânın üç farklı alanına yayılan sergi ve genişleyen içeriğiyle ziyaretçilerine keyifli bir deneyim sunuyor. Mamut, yenilikçi sergi tasarımları ile dikkat çeken fiziksel mekânın yanı sıra Türkiye’nin farklı yerlerinden katılan disiplinlerarası 49 sanatçının eserlerinden oluşan daha kapsamlı bir seçkiyi eş zamanlı olarak mamutartproject.com adresi üzerinden sanatseverlerle buluşturuyor. 

Mamut’un Art Project’in bu seneki diğer destekçileri arasında ise, son yıllarda İstanbul kültür-sanat hayatının önemli bir durağı haline gelen Yapı Kredi bomontiada’nın yanı sıra, Arçelik, Audi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şişli Belediyesi, ve Perrier yer alıyor. 

MAMUT ART PROJECT 2022 

Mamut Art Project’in bu yılki jürisinde, British Council Türkiye sanat direktörü Esra A. Aysun; iş insanı, hukukçu, koleksiyoner Mehmet Ali Bakanay; sanatçı Antonio  Cosentino; sanat tarihçisi, küratör ve sanat eleştirmeni Nazlı Pektaş ve Zilberman Galeri’nin kurucusu ve koleksiyoner Moiz Zilberman yer aldı. 

Jüri üyelerinin belirlediği Mamut’un 2022 sergisinde yer alan seçkide yalnızlık, aile ilişkileri ve kökler, aidiyet, cinsel kimlik, mekân algısı gibi farklı konulara odaklanan;  animasyon, fotoğraf, VR, sokak sanatları, heykel, resim, enstalasyon ve video dahil olmak üzere farklı disiplin ve tekniklerle üretim yapan sanatçılar dikkat çekiyor. 

Mamut Art Project 2022 ile ilgili duyuruları takip etmek için mamutartproject.com adresini ziyaret edebilir ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. 

Instagram | Twitter | Facebook @mamutartproject

Etiket

Yorum Yapın