Gülercan Hacıoğlu’nun Dalgalı Gerçek Sergisi Istanbul Concept Gallery’de

28 Mayıs tarihinde, IC- Istanbul Concept Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor. Sanatçının son dönem eserlerinden oluşan sergi  29 Haziran 2024 tarihine kadar gezilebilecek.  Sanatçı Gülercan Hacıoğlu’nun “Dalgalı Gerçek” başlıklı kişisel sergisi; 28 Mayıs-..

Gülercan Hacıoğlu’nun Dalgalı Gerçek Sergisi Istanbul Concept Gallery’de
Yayınlanma: Güncelleme: 26 okuma

28 Mayıs tarihinde, IC- Istanbul Concept Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor.Sanatçının son dönem eserlerinden oluşan sergi 29 Haziran 2024 tarihine kadar gezilebilecek.

Sanatçı Gülercan Hacıoğlu’nun “Dalgalı Gerçek” başlıklı kişisel sergisi; 28 Mayıs- 29 Haziran tarihleriarasında, Tomtom Mahallesi, Nur-u Ziya Sokak, No:27 Beyoğlu adresinde Pazar-Pazartesi hariç her gün12.00-19:00 arası izlenebilir. Sergide sanatçının tuval ve kâğıt üzerine karışık teknikle uyguladığı resimleriyer alıyor.

 

Sanatçı sergisini kendi cümleleriyle şöyle anlatıyor:

Shakespeare’in fantastik olana bakışı, Molière’in ironi anlayışı ve Alfred de Musset’de görünen hafif vederin kavramlar üzerine düşünerek, duyarlı ve dikkatli bir izleyicinin ön Rönesans sayfalarında aradığıgerçeklik algısını ve zeminini irdeledim. Figür üzerinden insan ilişkilerini, duygularının ve davranışlarınınnasıl bir evrim sürecinden geçtiğini ve aynı zamanda nasıl hiç değişmediğini düşündüm. Değişen veyenilenen dünyada, değişen ve yenilenen gerçeklerin kayganlığını ve dalgalanmasını sorgularken ironiyi dearaç olarak kullandım ve sergiyi bu temalar üzerine inşa ettim.

Istanbul Concept Gallery sanat dünyasının imza isimlerinden birisine daha sergi açmanın heyecanınıtaşıyor.

Serginin yer aldığı IC-Istanbul Concept Gallery’nin kurucusu Işık Gençoğlu, “Tarihi güçlüler değil, haklılaryazsın diye sanat”yaklaşımına uyan, toplumsal mesajı ve hikayesi olan eserler üreten bir sanatçının dahasergisine ev sahipliği yapmaktan onur duyduğunu ifade ediyor.

Sanatçı Gülercan Hacıoğlu’nunsergisiDalgalı Gerçek / Wavy Reality,28 Mayıs’tan 29 Haziran’a kadar pazar-pazartesi  hariç her gün saat 12:00-19:00 arasıTomtom Mahallesi Nur-u Ziya Sokak’taki Istanbul Concept Gallery’de izlenebilir.

1960 yılında Bulgaristan doğdu. 1983-1989 yılları arasında National Academy of Art in Sofia-Bulgaristan’da eğitim aldı. Yükseklisans eğitimini 1995-1997 yılları arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü’nde yaptı. Yurt içi ve yurt dışında düzenlenen sergileri sırasıyla:

Yorum 1 Deniz Müzesi Sanat Galerisi (1997), Kızıltoprak Sanat Galerisi (1997), Kızanlık, K.K.D.- BG (1998), Galeri Disonans Plovdiv BG (1999), ‘Şipka’ Sofia-BG (2007), ‘Çekim’ Galatea Art (2010), ‘Gece Bekçileri’ Galatea Art (2012), ‘News’ Galatea Art (2013),‘Müdahale Var mı?’ Tüyap Sanat Fuarı (2013), ‘Sıkıyorsa Gel! #direnkalbim Seni Paylaşıyorum’ Piramid Sanat (2014), ‘Ben’ Art 212Bodrum (2014), ’Sanatta Varoluş!’ MKM (2014), ’Eski Düşler, Yeni Gerçekler’ Korart Geleri Adana (2016), Özgürlük SeninKarakterindir”, Uluslararası 360 Dereceden Aşk Festivali, İstanbul, TR (2023), “Ekinoks”, Istanbul Concept Gallery, İstanbul, TR(2023), “ Parrhesia : Doğruyu Söyleyecek Kadar Cesur Musun?”, ArtContact İstanbul, İstanbul Concept Gallery, İstanbul, Tr (2023),“Ar(t)chive, İstanbul Concept Gallery, İstanbul, TR (2023), “Ortadan Başlamak”, Feshane Art İstanbul, Istanbul Concept Gallery,İstanbul, TR (2023)

Gülercan Hacıoğlu 1996 yılında İ.M.K.B 10.Yıl Resim Yarışması’nda mansiyon, 1997 yılında da TEKEL Resim Yarışması birincilik ödülü  aldı.

Sanatçı yaşamını ve çalışmalarını İstanbul, Gümüşsuyu’nda sürdürmektedir.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.