İstanbul’un tarihi ve kültürel mirasının simgeleri görüntülendi

İstanbul’un tarihi ve kültürel mirasını oluşturan sembolik mekan ve yapıların kente yansımaları görüntülendi. İstanbul Boğazı’nın masmavi sularının kıyısında başlayan görüntüler, Karaköy ile Eminönü’nü birbirine bağlayan tarihi Galata Köprüsü’nün gün batımında..

İstanbul’un tarihi ve kültürel mirasının simgeleri görüntülendi
Yayınlanma: Güncelleme: 13 okuma

İstanbul’un tarihi ve kültürel mirasını oluşturan sembolik mekan ve yapıların kente yansımaları görüntülendi.

İstanbul Boğazı’nın masmavi sularının kıyısında başlayan görüntüler, Karaköy ile Eminönü’nü birbirine bağlayan tarihi Galata Köprüsü’nün gün batımında oluşturduğu büyüleyici görsel şölenle sürüyor.

Gün boyunca insanların akınına uğrayan Eminönü Meydanı’ndaki hareketliliğin kaydedildiği görüntüler, vapurların Boğaz’ın sularında süzüldüğü anlarla daha da zenginleşiyor.

Akşam saatlerinde şehri süsleyen ışıklandırmalarla kentin atmosferine ahenk katan Kız Kulesi, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün ihtişamı, Ortaköy’deki Büyük Mecidiye Camisi ile Yavuz Sultan Selim Camisi’nin mistik dokusu, Çamlıca Kulesi’nin modern silueti ve yüksek bir tepede yer alan Büyük Çamlıca Camisi’nin görkemi İstanbul’un kadim güzelliğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Çamlıca Tepesi’nde çakan şimşeklerin şehri aydınlatması ve dolunayın Boğaz üzerindeki görüntüsü, izleyenleri İstanbul’un benzersiz atmosferinin etkisi altına alıyor.

Görüntüler, kentin tarihi ve kültürel mirasını, şehrin sembolik mekan ve yapılarıyla gözler önüne sererken izleyicilere megakentin benzersiz atmosferini keşfetme imkanı sunuyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.