Şimdi yükleniyor

‘’İstanbul Tarihi Su Yolları Projesi’’ Fotoğraf Kitap Tanıtımı ve Söyleşi

İFSAK Nisan Etkinlik

‘’İstanbul Tarihi Su Yolları Projesi’’ Fotoğraf Kitap Tanıtımı ve Söyleşi

İFSAK’tan yapılan açıklamada şöyle dendi: İstanbul’un zengin tarihine ışık tutan bir proje olan “İstanbul Tarihi Su Yolları Projesi”, İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörler Derneği (İFSAK) ile İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) işbirliğiyle gerçekleştirilmiştir. Projenin fotoğraf kitap lansmanı ve söyleşisi için sanat severleri İFSAK’a davet ediyoruz.

Proje Danışmanı Özhan Özde ve danışman yardımcısı Özge Gülsoy’un liderliğinde, 48 amatör fotoğrafçıyla birlikte yürütülen proje, İstanbul’un suyunun tarih boyunca taşıdığı hafızayı görsel bir deneyimle sunmayı hedeflemektedir.

nisan-ayi-etkinlikleri ‘’İstanbul Tarihi Su Yolları Projesi’’ Fotoğraf Kitap Tanıtımı ve Söyleşi

 Etkinlik Detayları:

– Tarih: 25 Nisan 2024, Perşembe

– Saat: 19.30

– Yer: İFSAK Nurettin Erkılıç Salonu

Proje sürecinde, İstanbul’un tarihi su yollarına ait kemerler, bentler, galeriler, teraziler, maksemler, çökeltme havuzları, sarnıçlar ve çeşmeler gibi unsurlar, İFSAK amatör sanatçıları tarafından özenle fotoğraflanmıştır. Yaklaşık iki yıl ve dört mevsim boyunca çekilen 10.000’e yakın fotoğraf arasından seçilen 3450 fotoğraf, projenin çekirdeğini oluşturmaktadır.

Bu önemli projenin amacı, İSKİ’nin bakım ve restorasyonlarını titizlikle gerçekleştirdiği tarihi su yapılarının tanınırlığını artırmakla birlikte, suyla sanat arasındaki bağları güçlendirmeyi de hedeflemektedir.

Sizleri, İstanbul’un suyla iç içe geçmiş tarihine dair eşsiz bir serüvene davet ediyoruz. Özhan Özde ve konukları fotoğraf kitabının hikayesini ve sürecini detaylı bir şekilde aktaracaklar; bu muhteşem yolculuğa hep birlikte tanıklık edeceğiz.

  İletişim Bilgileri:

– Web Sitesi : https://www.ifsak.org.tr

–  +90 (212) 292 77 78

Share this content: