istanbul devlet tiyatrosu

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Bu Hafta (04 Ekim– 10 Ekim 2022)

Tiyatro

İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 1 yeni oyun olmak üzere 9 oyunla seyirci karşısında olacak.  Haftanın oyunları; 80 Günde Devr-i Alem, Hırçın Kız, Don Kişot’un Yeni Maceraları, Tek Başıma, Bir Peri Masalı Radyum Kızları, Tamamen Doluyuz, Kontrabas, Yedi Kadın, Josef Bieder’in Yıldızının Parladığı An (Aksesuvarcı).

80 Günde Devr-i Alem ve  Hırçın Kız AKM Tiyatro Salonu’nda

80 Günde Devr-i Alem, Jules Verne’nin yazıp Mark Brown’un uyarlaması, Başak Othan’ın çevirisi ve Gökhan Kocaoğlu’nun rejisiyle sahneye taşınıyor. Oyunun dekor tasarımı Aytuğ Dereli’ye, kostüm tasarımı Burcu Melek Bozan’a, ışık tasarımı Serhat Akın’a, koreografi Tuğçe Tuna’ya, müzikler ise Oktay Köseoğlu’na ait. Bu keyifli ve eğlenceli oyun bu hafta 4 Ekim‘de AKM Tiyatro Salonu’nda izlenebilir. Dramaturgi ve rejisini Yücel Erten‘in üstlendiği, başlıca rollerini Hakan Meriçliler ile Veda Yurtsever’in paylaştığı Hırçın Kız da bu hafta 10 Ekim‘de AKM Tiyatro Salonu’nda izlenebilir.

80 Günde Devr-i Alem

Don Kişot’un Yeni Maceraları, Mecidiyeköy Büyük Sahnede Prömiyer Yapıyor
Tarıq Ali’nin yazdığı, Çınar Tuncer’in çevirmenliğini yaptığı ve M. Nurullah Tuncer’in yönettiğ “Don Kişot’un Yeni Maceraları” adlı oyun Mecidiyeköy Büyük Sahne’de 4 Ekim Saat 20.00’de prömiyerinin ardından yine aynı sahnede gösterimlerine devam edecek.

Don Kişot'un Yeni Maceraları

Tek Başıma Mecidiyeköy Stüdyo Sahne’de

Tayfun Erarslan‘ın yönettiği ve Fulya Ülvan‘ın oynadığı Tek Başıma oyunu da bu hafta Mecidiyeköy Stüdyo Sahne‘de seyirci ile buluşacak. Bu keyifli oyunu bu hafta boyunca  saat 18.00‘de izleyebilirsiniz.

Tek Başıma

Bir Peri Masalı Radyum Kızları Üsküdar Tekel Sahnesi’nde

Birinci ve ikinci dünya savaşı arasında, ABD’de orduya radyumlu saatler üreten bir fabrikadaki radyum boyama işçisi kadınların hak arama mücadelesini anlatan oyunu bu hafta Üsküdar Tekel Sahnesi‘nde izleyebilirsiniz.

Tamamen Doluyuz Üsküdar Stüdyo Sahnesi’nde

Sam, konservatuarın oyunculuk bölümünden mezun bir gençtir. Kendi alanında iş bulamadığı için, şehrin en lüks restoranlarından birinde rezervasyon görevlisi olarak çalışmaktadır. Tek isteği mesleğini yapabilmek ve gittiği oyunculuk görüşmelerinin birinden olumlu cevap almaktır. Ancak hali hazırda, çalıştığı restoranın bakımsız bodrum katında, üç kişinin işini tek başına üstlenerek, Noel tatilinin yoğun rezervasyon trafiğine yetişmeye çalışmaktadır. Üstelik bir yandan patronlarının mantıksız istekleri, zengin müşterilerin akıl almaz kaprisleriyle ilgilenip, bir yandan da ailesini ve dostlarını mutlu etmeye çalışmaktadır. Bakalım Sam içine düştüğü bu trajikomik ortamdan kendini kurtarıp, asıl işine geri dönebilecek midir?

Tek kişilik oyunda ana karaktere Efe Erkekli hayat verirken, birçok sürpriz sanatçı da sesiyle oyuna katkıda bulunuyor. Bu keyifli oyunu bu hafta  Üsküdar Stüdyo Sahne‘de izleyebilirsiniz.

Tamamen Doluyuz

Kontrabas Garibaldi Sahne’de

Koku romanının yazarı Patrick Süskind’in bütün dillerde en çok oynanan oyunu, Metin Belgin’in rejisi ve oyunculuğu ile İstanbul’da prömiyer yaptığı 11 Ocak 1992 tarihinden bu yana otuz yıldır sahnede. Bu keyifli oyun bu hafta Beyoğlu Kültür Yolu etkinlikleri kapsamında Garibaldi Sahne‘de.

Kontrabas

Yedi Kadın Süreyya Operası Sahnesi’nde

Amerikalı yazar Barbara Schottenfeld’in yazdığı ve aynı zamanda müziklerini düzenlediği, Sevgi Sanlı‘nın çevirdiği, Ebru Aytürk Şayan‘nın yönettiği Yedi Kadın, bu hafta Süreyya Operası Sahne’de.

Yedi Kadın

Josef Bieder’in Yıldızının Parladığı An (Aksesuvarcı) Kozayatağı Kültür Merkezi’nde

Eberhard Streul‘un yazdığı, Yücel Erten‘in çevirdiği, Ali İpin‘in yönettiği ve Murat Karasu ile Özge Özdemir‘in oyuncu olarak yer aldığı Josef Bieder’in Yıldızının Parladığı An (Aksesuvarcı) bu hafta Kozyatağı Kültür Merkezi‘nde tarihlerinde izlenebilir.

Josef Bieder'in Yıldızının Parladığı An

Etiket

Yorum Yapın