Atatürk'ü Anma Konseri -2022

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nden 10 Kasım Konseri

Dergi

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Sonsuzluğa Uğurlanışının 84. Yılında, Mustafa Kemal Atatürk’ü Anıyor…

 İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, sonsuzluğa uğurlanışının 84. Yılında, özel konserlerle anıyor. İstanbul’un iki yakasında, AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda ve  Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Sahnesi’nde gerçekleşek konserler, 10 Kasım 2022 Perşembe akşamı saat:20.00’de sanatseverler ile buluşacak.

AKM – Türk Telekom Opera Salonu’nda gerçekleşecek konserde; Cumhuriyet dönemi ikinci kuşak bestecilerinden  Nevit Kodallı’nın müziği ve ünlü şair Cahit Külebi’nin metninden oluşan “Atatürk Oratoryosu” seslendirilecek. Konserde; soprano Perihan N. Artan, mezzosoprano Jaklin Çarkçı, tenor Berk Özbek, bariton Alper Göçeri solist olarak yer alıyor. İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestra ve Korosu ile gerçekleşecek konserin orkestra şefliğini Murat Kodallı, koro şefliğini Paolo Villa üstleniyor. 

Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde gerçekleşecek konserin programında  ise; Atatürk’ün çok sevdiği Puccini’nin Tosca Operası’ndan aryalar, Pergolesi’nin Stabat Mater eserinden, Ahmet Adnan Saygun’un Yunus Emre Orotoryosu’ndan parçalar dinlenebilecek.  Muammer Sun’un “Bozkırın Sesi”, Zülfü Livaneli’nin Yiğidim Aslanım”, Yalçın Tura’nınHasretim Sana”  adlı parçaları ve “Çanakkale Türküsü”, “Köroğlu”, “Yemen Türküsügibi sanatseverlerin sevdiği parçalar da konser programında yer alıyor. Konserde solistler;  Esra Abacıoğlu Akcan, Göktuğ Alpaşar, Özlem Soydan, Gökhan Akyüz, Deniz Likos, Bülent Külekçi, Önay Günay, Aslıhan Korkmaz’ın piyanosu eşliğinde sahnede olacaklar

10 Kasım  2022  Perşembe  Saat: 20.00

Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom Opera Salonu

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Sahnesi

Etiket

Yorum Yapın