Institut français Türk sanatçılar için Fransa’da konuk sanatçı programları sunuyor

Institut français Türkiye, Türk sanatçılar için geliştirdiği Fransa’da konuk sanatçı programı TamART’ı duyurdu. Fransa’daki sanat kurumları ile işbirliği içinde gerçekleştirilecek TamART, fotoğraf, müzik, belgesel  yapımcılığı ve kent sanatı alanlarında genç..

Institut français Türk sanatçılar için Fransa’da konuk sanatçı programları sunuyor
Yayınlanma: Güncelleme: 14 okuma

Institut français Türkiye, Türk sanatçılar için geliştirdiği Fransa’da konuk sanatçı programı TamART’ı duyurdu. Fransa’daki sanat kurumları ile işbirliği içinde gerçekleştirilecek TamART, fotoğraf, müzik, belgesel  yapımcılığı ve kent sanatı alanlarında genç Türk sanatçılarına yönelik ve iki ay süreli beş sanat rezidansı sunuyor.

Institut français Türkiye, konuk sanatçı programı TamART ile sanatsal yaratımı ve çeşitliliği desteklemeyi amaçlıyor. 2024 sonbaharında başlayacak programda tüm alanlar başvuruya açıldı. TamART konuk sanatçı programına  seçilecek sanatçıları Fransa’da çeşitli sanat kurumları bünyesinde iki aylık konaklamanın yanı sıra donanımlı  ve çeşitli bir sanatsal üretim süreci ile sergi, sahne alma  ve turne gibi birçok imkan sunulacak.

Fotoğraf

Korsika Üniversitesi Vakfı ile işbirliği ile gerçekleşecekTamART fotoğraf,fotoğraf alanında yüksek  lisans/doktora yapan bir öğrenci ya da genç bir profesyonele Korsika’da iki aylık bir misafir fotoğrafçılık  programı sunuyor. 15 Eylül 2024 – 15 Kasım2024tarihleri arasında olmak üzere iki ay sürecek  program, aylık 1 700 Avro tutarında Ange Tomasi yaratıcılık bursunu, Corte’de mobilyalı ve donanımlı

bir dairede ikameti, Korsika’ya gidiş-dönüş seyahati, konaklama süresince bireysel sivil sorumluluk  sigortasını ve 2024-2025 yıllarında Korsika ve Türkiye’de bir geri bildirim sergisinin düzenlenmesini  kapsıyor. TamART Fotoğraf rezidansına başvuru için son tarih 6 Haziran 2024.

Belgesel sinema

Fiminco Vakfı ve Institut français Türkiye işbirliği ile düzenlenecek TamART belgesel sinema rezidansı,  iki Türk belgesel film yapımcısına Romainville’de bulunan Fiminco merkezinde 2 aylık bir konuk sanatçı  programı sunuyor. 14 Ekim – 13 Aralık 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek iki ay süreli TamARTbelgesel sinema rezidansı Paris’te Fiminco merkezinde konaklama, çalışma alanı, teknik atôlyelere  katılım, vize başvurusunda destek ve proje üretimi, dağıtımı 

alanlarında teknik desteğin yanı sıra aylık 700 Avro yaşam gideri ve 500 Avro üretim giderini kapsıyor. TamART Belgesel rezidansına başvuru için son tarih 9 Haziran 2024.

Müzik

Institut français Türkiye’nin, Villes des Musiques du Monde Derneği ve Point Fort d’Aubervilliers  ortaklığıyla düzenlediği güncel müzik konuk sanatçı programı genç bir Türk müzisyene 15 Ekim-15  Aralık 2024 tarihleri arasında Aubervilliers’de iki ay süreli konaklama, gidis-dönüş ulaşım, yasam  giderleri ve sanatsal üretim için toplam 3400 Avro hibe ve Villes des Musiques du Monde Festivali’nde  sahne alma imkanı sunuyor. TamART güncel müzik konuk sanatçı programına başvuru için son tarih  14 Temmuz 2024.

Kent sanatı

Ella&Pitr ve St Etienne’deki Le M.U.R derneği ortaklığıyla düzenlenen TamART kent sanatı konuk  sanatçı programı, genç bir çağdaş Türk sanatçıya Fransa’nın St Etienne kentinde iki ay süreli bir  misafirlik sunuyor. Program toplam 2800 Avro yaşam gideri ve sanatsal üretim ödeneği, St Etienne’de  konaklama ve gidis-dönüş ulaşım giderleri bulunuyor. TamART kent sanatı konuk sanatçı programına  başvuru için son tarih 14 Temmuz 2024.

TamART hakkında detaylı bilgi içinhttps://www.ifturquie.org/tamart/

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.