Sinema

İkisi yerli 8 Film Gösterime Giriyor

Vizyondakiler

Bu hafta 8 film gösterime giriyor. Filmlerin konuları ne, kimler rol alıyor, yönetmenleri kim? Ayrıntılarıyla sayfamızda bulabilirsiniz. 

Sinema salonlarında bu hafta 2’si yerli, 8 film vizyona girecek.

KADIN KRAL

Kadın Kral

Gina Prince-Bythewood‘un yönetmenliğini yaptığı, Viola Davis‘in başrolünde oynadığı “Kadın Kral” filmi izleyiciyle buluşacak.

FİLMİN KONUSU

Film, 7. yüzyılın sonlarından 19. yüzyılın sonlarına kadar varlığını sürdüren, 18. yüzyıldan başlayarak Batı Afrika‘nın güçlü devletlerinden biri haline gelen Dahomey Krallığı‘nın tamamı kadın savaşçılardan oluşan ordu birimi Afrikalı Amazonlar Agojie‘nin gerçek hikayesini anlatıyor.

John Boyega ve Thuso Mbedu‘nun da rol aldığı filmin senaryosu Dana Stevens imzası taşıyor.

KURTARICI

Kurtarıcı

Louis Garrel‘in yönetmenliğini yaptığı başrolünü Laetitia Casta ve Joseph Engel ile paylaştığı Kurtarıcı, bilim kurgu meraklılarının ilgisini çekeceği bir film.

FİLMİN KONUSU

Komedi unsurları da içeren Fransız yapımı filmin konusu şöyle:

Abel ile Marianne, 13 yaşındaki oğulları Joseph’in değerli eşyalarını gizlice sattığını fark eder. Çok geçmeden Joseph’in tek başına olmadığını ve tüm dünyada yüzlerce çocuğun gizemli bir projeyi finanse etmek için iş birliği yaptığını öğrenir. Çocukların hedefi gezegeni kurtarmaktır.

SHİN ULTRAMAN

Shin Ultraman

Takumi Saitoh, Masami Nagasawa ve Hidetoshi Nishijima‘nın başrollerini paylaştığı Shin Ultraman aksiyon sahneleriyle öne çıkıyor.

Shinji Higuchi‘nin yönetmen koltuğunda oturduğu Japonya yapımı film, dev canavarlarla mücadele eden ve bu süreçte beklenmedik bir müttefik bulan “SSSP” adlı bir yapının öyküsünü konu ediniyor.
HARA

Hara
Bu hafta gösterime giren yerli yapımlardan biri, Atalay Taşdiken‘in yönetmenliğini üstlendiği Hara, sevdiği atın satılması ve ebeveynlerinin ayrılığıyla mücadele eden genç bir kızın yaşadıklarını beyaz perdeye taşıyor.

SEVMEDİM DEME

Sevmedim Deme

Haftanın gösterime giren ikinci Türk  filmi ise Kurtuluş Kuş, Burak Bulut ve Ceyda Ateş‘in rol aldığı  Sevmedim Deme, zorlu bir yaşamdan gelen ve müziğe tutkulu iki gencin öyküsünü işliyor.

Dram türündeki filmin başrollerinde Dolunay Soysert, Nehir Erdoğan ve Isabella Haddock yer alıyor.

CADILAR BAYRAMI SONA ERİYOR

Cadılar Bayramı Sona Eriyor

Jamie Lee Curtis, Andi Matichak ve Kyle Richards‘ın oynadığı David Gordon Green‘in devam filmi “Cadılar Bayramı Sona Eriyor” ile seriye nokta koyacak.

Modern Halloween üçlemesinin finalini yapan film, ikinci filmin 4 yıl sonrasında Laurie Strode’un başından geçenleri odağına alıyor.

ETKİLEYİCİ

Etkileyici

Jamie Bailey‘in korku filmi Etkileyici ise, okul dönüşünde maskeli biri tarafından kaçırılan bir sosyal medya fenomeninin, yaşamak için verdiği savaşımı ele alıyor.

GULLİVER DÖNÜYOR

Gulliver Dönüyor

Ukraynalı yönetmen Ilya Maksimov‘un animasyon türündeki filmi Gulliver Dönüyor, bir dönem Blefuscu ordularına karşı destek olduğu Lilliput Krallığı‘nın yardım çağrısıyla adaya geri dönen Gulliver ile halkın yaşadığı zorluklarla mücadelesini beyaz perdeye taşıyacak.

Etiket

Yorum Yapın