İFSAK 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması

İFSAK 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması

Haber

İFSAK, TFSF ve FIAP onaylı “İFSAK 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması” tüm  fotoğrafçılara açık. 17 Ekim 2022 tarihinde başlayan yarışmanın başvuruları  03 Ocak 2023 Salı günü saat 23:59 (TSI)’da sona erecek.  

Türkiye’nin fotoğraf ve sinema alanlarında en köklü derneği İFSAK, 63 yıldır fotoğraf sanatının  öğrenilmesi, yaygınlaşması için çalışıyor; bu alanda üretmek isteyenlerle üretim yapanlar arasında bir  danışma ağı oluşturuyor. Her yıl açtığı seminer ve atölyelerle yüzlerce fotoğrafçıyı destekleyen İFSAK  ulusal ve uluslararası alanda birçok fotoğraf derneği ve sivil toplum kuruluşuyla da ortak projelere imza  atıyor.  

1979 yılında ilki yapılan “İFSAK Uluslararası Fotoğraf Yarışması”, sayısal (dijital) kategoride gerçekleştiriliyor. “İFSAK 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması”nda iki farklı jüri, “Serbest Renkli”,  “Serbest Siyah-Beyaz”, “Sokak” ve “Deneysel” olmak üzere dört bölümde gelen fotoğrafları  değerlendirecek.  

Dünyaca ünlü Melanie Light, Michael Freeman ve Nimet Gönenç Çınaroğlu‘dan oluşan jüri Serbest  Renkli, Serbest S/B ve Sokak fotoğraflarını seçecek. Deneysel bölümünün jürisinde ise şu isimler yer  alıyor: Ali Balkı, Colin Harrison ve Dina Bova

Jüriler 16 Ocak 2023 tarihinde toplanırken, yarışmanın sonuçları 23 Ocak 2023 günü açıklanacak. Ödül  töreni ve sergi açılışı ise İFSAK Sergi Salonu‘nda 28 Ocak 2023 tarihinde yapılacak.  

Yarışma şartnamesi ve daha detaylı bilgi için: 

(0212) 292 42 91- (0212) 292 18 07 

ifsak.photo.contests@gmail.com 

https://www.ifsak.org.tr/ifsak-9th-international-photography-contest/

Etiket

Yorum Yapın