Obsidyen

Devin Oktar Yalkın’ın Obsidyen Sergisi Evin Sanat Galerisi’nde

Sergi

Evin Sanat Galerisi, Devin Oktar Yalkın’ın “Obsidyen” isimli Türkiye’deki ilk kişisel sergisine 4 Ekim – 12 Kasım 2022 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Sergi aynı zamanda 5. 212 Photography Istanbul’un ana sergileri ve 17. İstanbul Bienali’nin paralel etkinlikleri arasında yer alıyor.

 Amerika’da yaşayan Yalkın, uzun yıllardır üzerine yoğunlaştığı etkileyici siyah-beyaz fotoğrafları ile birçok ülkede sergi ve fuara katıldı, prestijli ödüller aldı. Sanatçının yapıtları aynı zamanda the New York Times, Time, the New Yorker, Vanity Fair, Vice ve Rolling Stone gibi birçok dergide yer aldı ve İstanbul Modern gibi önemli koleksiyonların parçası oldu.

 Obsidyen” isimli sergide sanatçının uzun yıllardır üzerine çalıştığı serilerinden özenle bir araya getirilmiş bir seçki yer alıyor. Yalkın’ın siyah-beyaz, minimal öğelerin yoğun kontrastlı ve vurucu bir üslupla bir araya geldiği fotoğrafları izleyicileri hayal güçlerinde gizemli bir yolculuğa davet ediyor. Serginin haricinde galeri bünyesinde Yalkın’ın editöryel işlerinden bir seçkinin de görülebilecek olması, Türkiye’deki izleyicilerin sanatçıyı yakından tanımalarına vesile olacak bir fırsat sunuyor.

  4 Ekim – 12 Kasım 2022 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde gezilebilecek olan “Obsidyen”, Yalkın’ın yapıtlarını kapsamlı bir şekilde tanımak isteyen sanatseverleri bekliyor. 

Evin Sanat Galerisi

Büyük Bebek Deresi Sok. No:13

Bebek – İstanbul

Etiket

Yorum Yapın