Cuımhurbaşkanlığı

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nin kazananları belli oldu

Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’ni almaya hak kazanan adları paylaşarak kutladı.

Ödülleri almaya hak kazanan isimleri sosyal medya hesabından paylaşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’ni almaya hak kazanan birbirinden kıymetli sanatçılarımızı, ilim ve kültür insanlarımızı en kalbî duygularımla tebrik ediyorum. Vefa Ödülü sahibi büyük halk ozanımız Âşık Veysel’i rahmetle yâd ediyorum” ifadelerini kullandı.

ÖDÜL SAHİPLERİ KİMLER

Vefa Ödülü sahibi halk ozanı Âşık Veysel olurken, müzik alanında Ajda Pekkan, resim alanında Süleyman Saim Tekcan, sinema alanında Yılmaz Erdoğan, tiyatro alanında Ayla Algan, ilim-kültür alanında Hayreddin Karaman, edebiyat alanında Yavuz Bülent Bakiler, karikatür-animasyon alanında Varol Yaşaroğlu, gastronomi alanında Ömür ve Yunus Emre Akkor, dans-bale alanında Tan Sağtürk, mimari alanda Hilmi Şenalp, zanaatta Sevan Bıçakçı ve geleneksel sanatlar alanında Gülbün Mesara ödül sahibi oldu.

Etiket

Yorum Yapın