Bones_And_All

Bones And All Filmekimi’nin Kapanışında Gösterilecek

Sinema

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 21. kez düzenlenen Filmekimi heyecanla beklenen dopdolu programıyla 7-16 Ekim tarihlerinde İstanbul’da sinemaseverlerle yeniden buluşuyor. Luca Guadagnino’nun son filmi Bones and All / Kemikler ve Her Şey Filmekimi’nin kapanış günü olan 16 Ekim’de gösterilecek.

Bu yıl da Paribu sponsorluğunda gerçekleştirilen Filmekimi Sundance, Cannes, Venedik, Toronto film festivallerinde gösterilmiş, ödüllü ve merakla beklenen yeni yapımları içeren programıyla 7-16 Ekim tarihlerinde İstanbul’da sinemaseverlerle buluşuyor. 

Filmekimi T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile Beyoğlu Kültür Yolu kapsamında gerçekleştirilmektedir.

BONES AND ALL / KEMİKLER VE HER ŞEY FİLMEKİMİ’NİN KAPANIŞ GÜNÜNDE GÖSTERİLECEK

Eylülde dünya prömiyerini yaptığı Venedik Film Festivali’nde Gümüş Aslan En İyi Yönetmen (Luca Guadagnino) ve Marcello Mastroianni En İyi Genç Oyuncu (Taylor Russell) ödüllerini kazanan Bones and All / Kemikler ve Her Şey, Filmekimi’nin kapanış günü olan 16 Ekim Pazar günü hem Avrupa hem Asya yakasında, Atlas 1948 ve Kadıköy Kadıköy sinemalarında 16.00’da gösterilecek.

Başrollerini ‎Taylor Russell ile Timothée Chalamet’nin paylaştıkları Bones and All / Kemikler ve Her Şey, önceki yıllarda yine Filmekimi’nde gösterilen Call Me By Your Name / Beni Adımla Çağır ve Suspiria ile büyük ilgi toplayan Luca Guadagnino’nun yeni filmi. Beni Adımla Çağır’da ilk kez birlikte çalışan Timothée Chalamet ile Luca Guadagnino bu filmde yeniden bir araya geliyor.

Bones and All / Kemikler ve Her Şey, toplum dışına itilse de hayatta kalmayı başarmış genç Maren (Taylor Russell) ile hayattan ümidini kesmiş, sivri ve hararetli kişiliğiyle Lee (Timothée Chalamet) arasında tomurcuklanan ilk aşkı anlatıyor. Maren ile Lee ilk karşılaşmalarının ardından birlikte arka yollardan, gizli geçitlerden, tuzaklarla dolu yerlerden geçerek Ronald Reagan döneminin ABD’sini 1.500 kilometre boyunca kat ediyor. Ne var ki tüm çabalarına rağmen yollar onları hep kendi feci geçmişlerine ve eninde sonunda aşkın ötekileştirmeye karşı galip gelip gelmeyeceğini belirleyecek son bir mücadeleye doğru yönlendiriyor. 

Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Michael Stuhlbarg, André Holland, Chloë Sevigny, David Gordon Green, Jessica Harper, Jake Horowitz ve Mark Rylance yer alıyor. Filmin senaryosu David Kajganich tarafından Camille DeAngelis’in romanından uyarlanarak yazıldı. Filmin yapımcıları Luca Guadagnino, Theresa Park, Marco Morabito, David Kajganich, Francesco Melzi d’Eril, Lorenzo Mieli, Gabriele Moratti, Peter Spears ve Timothée Chalamet. Yürütücü yapımcılar ise Giovanni Corrado, Raffaella Viscardi, Moreno Zani, Marco Colombo ve Jonathan Montepare.

Metro Goldwyn Mayer Pictures’ın sunduğu bir Frenesy Film Company / Per Capita Productions yapımı, The Apartment Pictures / Memo Films, 3 Marys Entertainment / Elafilm / Tenderstories işbirliğiyle. Bones and All / Kemikler ve Her Şey filminin uluslararası dağıtımını Warner Bros. Pictures üstleniyor, film vizyona 23 Kasım 2022’den itibaren çıkacak.

BÜYÜK FESTİVALLERDEN ÖDÜLLÜ FİLMLER

Filmekimi programı bu yıl da dünyanın dört bir yanındaki saygın festivallerde prömiyerini yapmış, ödüller kazanmış filmleri izleyiciyle buluşturuyor. 

Filmekimi filmleri Beyoğlu’nda Atlas 1948 Sineması, Şişli’de City’s Nişantaşı – CINEWAM Premium ve Kadıköy’de Kadıköy Sineması ve Sinematek/Sinemaevi’nde izlenebilecek. 

Filmekimi programında yer alan filmlere resmi sitemiz filmekimi.iksv.org ‘dan ulaşabilirsiniz. 

FİLMEKİMİ BİLETLERİ 4 EKİM SALI 14.30’DA SATIŞA ÇIKIYOR

Festival biletleri, 4 Ekim Salı 14.30’da genel satışa açılıyor. Biletler passo.com.tr/tr üzerinden, Passo perakende noktaları, City’s Cinmewam, Kadıköy Sineması ve İKSV ana gişesinden alınabilir.

Filmekimi gösterimlerinin hafta içi gündüz seansları (11.00, 13.30, 16.00) tam 50 TL. Hafta içi 19.00 ve hafta sonu seansları (11.00-13.30-16.00) ve tüm 21.30 seansları tam 75 TL. 21.30 seansları harici seanslar ise Eczacıbaşı Genç Bilet ile 10 TL. 

Siyah ve Beyaz Lale Kart üyeleri biletlerini passo.com.tr/tr üzerinden %25; Kırmızı Lale Kart üyeleri ise %15 oranlarında indirimle satın alabilirler. 

Ayrıntılı bilgi için: filmekimi.iksv.org

 

Filmekimi’ni sosyal medyada takip etmek için:

tiktok.com/@iksv_istanbul 

instagram.com/filmekimi
twitter.com/filmekimi_iksv

facebook.com/filmekimi

#aylardanfilmekimi

#filmekimi

Etiket

Yorum Yapın