‘Bir Küçük Parantez’ oyunu Maximum Uniq Hall’de!

Türkiye’nin öncü teknoloji şirketi Softtech, kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde sanatsal içerik üretimi yapan LudensArt ile yeni bir projeye imza attı. Proje kapsamında, LudensArt tarafından yazılan ve Softtech Tiyatro Kulübü..

‘Bir Küçük Parantez’ oyunu Maximum Uniq Hall’de!
Yayınlanma: Güncelleme: 46 okuma

Türkiye’nin öncü teknoloji şirketi Softtech, kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde sanatsal içerik üretimi yapan LudensArt ile yeni bir projeye imza attı. Proje kapsamında, LudensArt tarafından yazılan ve Softtech Tiyatro Kulübü tarafından hayata geçirilen ‘Bir Küçük Parantez’ adlı tiyatro oyunu, 11-12 Haziran tarihlerinde Maximum Uniq Hall’de sahnelenecek. Bilet satışından elde edilen gelir ise Okul Destek Derneği aracılığıyla deprem bölgesi ağırlıklı olmak üzere öğrencilerin eğitimi için kullanılacak.

Softtech, topluma fayda sağlayacak sosyal sorumluluk projelerine destek vermeye devam ediyor. Bu misyon çerçevesinde, LudensArt ile bir iş birliği gerçekleştiren Softtech, ‘Bir Küçük Parantez’ adlı tiyatro oyununu 11-12 Haziran tarihlerinde Maximum Uniq Hall’de sahneleyecek.

Bir Küçük Parantez02

LudensArt tarafından yazılan ve gönüllü çalışanlardan oluşan Softtech Tiyatro Kulübü tarafından hayata geçirilen oyunun bilet geliri; Okul Destek Derneği’ne aktarılarak deprem bölgesi ağırlıklı olmak üzere öğrencilerin eğitimine katkıda bulunulacak.

“Çalışanlarımızın sosyal sorumluluk bilincinin artmasını hedefliyoruz”

Bu proje ile çalışanların yaratıcılıklarını, yeteneklerini keşfetmelerini ve bu yeteneklerini sergileyerek sosyal sorumluluk bilincinin artmasını hedeflediklerini ifade edenSofttech İnsan Kaynakları Direktörü Aslı Abacı;“Softtech olarak LudensArt ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği kapsamında, şirket çalışanlarımızın gelişimine destek sağlamak istedik. Daha önce hiçbir oyunculuk deneyimi olmayan çalışanlarımızın hem kendilerini hem de birbirlerini tanımalarını arzu ederek bağlarını ve iş birliklerini güçlendirmelerine katkı sağlamayı hedefledik.

Bu kapsamda öncelikle, oyuncu olmayanlara yönelik kurduğumuz oyunculuk atölyesi ile dramaturji, reji, diksiyon, oyunculuk, etkili konuşma, beden dili kullanımı gibi farklı başlıklarda belli bir zaman aralığında eğitimler düzenledik. Şu anda geldiğimiz noktada, tiyatronun çeşitli alanlarında yer almaları, yaratıcılıklarını, yeteneklerini keşfetmeleri ve bunu sergileyecek alan yaratmış olmak bizi çok gururlandırıyor. Yakın zamanda sahneleyeceğimiz oyunun bilet gelirlerinin Okul Destek Derneği aracılığıyla öğrencilerin eğitiminde kullanılacak olmasının da ayrıca mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

“Tiyatronun gücünden faydalandık”

LudensArt kurucularından projenin Genel Koordinatörü Enver Murat Güçlü; “Softtech ile geliştirdiğimiz iş birliğinde Softtech çalışanlarının hem bir takım oyuncusu olarak gelişmelerine hem de bireysel olarak kendilerini daha iyi ifade edebilmelerine katkı sunmak için yola çıktık.  Burada tiyatronun gücünden faydalandık. Atölyeler, etkinlikler, pratikler, oyun izlemeleri ile geçen 5 aylık gelişim sürecinin ardından oyunumuzun provalarına başladık. Heyecanımız yüksek, yoğunluğumuz her geçen gün artıyor. Nihayetinde oyunumuzun gelirlerinin Okul Destek Derneği’ne katkı sunması ise bizi daha da mutlu ediyor”dedi.

“Sanatın birleştirici gücünü hissetmek bizim için önemli bir mutluluk kaynağı”

LudensArt’ın diğer kurucusu ve oyunun yönetmeni Suzan Acun İlhan ise “Tiyatro; sanatın tüm dallarını içinde barındırabilme özelliğine sahip. Bu da bize çalışanların sanatın farklı alanlarındaki yeteneklerini tek bir potada, tiyatro sanatı çerçevesinde sunabilme imkanını veriyor. Daha önce izleyici koltuğunda oturan kişiler şimdi ise sahnede. Sanatçının üretim süreci tüm açılarıyla pratiğe geçiyor. Böylece projedeki hedeflerimizden biri olan; tiyatro okur yazarlığını geliştirmeye de katkı sunuyor. Ayrıca yeteneklerin sosyal bir faydaya dönüşüyor olması, sanatın her anlamda birleştirici gücünü hissetmek ve paylaşabilmek, bizim için önemli bir mutluluk kaynağı” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Yıkıntının ortasında tiyatroyla hayatlarına ayna tutanların hikayesi

Birbirinden farklı dönemlere ve yazarlara ait tiyatro oyunuyla rutini yıkanların ve bu yıkıntının ortasında tiyatroyla hayatlarına ayna tutanların hikayesi; “Bir Küçük Parantez”, sürdürülebilir projeler gerçekleştirmek için LudensArt ve Softtech Tiyatro Kulübü tarafından 8 ay süren yoğun bir çalışma ile geliştirildi. 11 ve 12 Haziran tarihlerinde Maximum Uniq Hall’de sahnelenecek olan oyunun biletleri Biletix veBiletix.com.tr’de satışa sunulmuştur.

Künye:

Yazan: Gülseren Aydın, Suzan Acun İlhan

Yönetmen: Suzan Acun İlhan

Yönetmen Yardımcısı: Enver Murat Güçlü

Asistanlar: Feyza Özkan Yenidünya, Gizem Üçgül, Huri Çelik, Ümran Kiraz

Sahne Tasarım ve Uygulama: Sezen Kaya, Ozan İlhan

Kostüm Tasarım ve Uygulama: Sezen Kaya, Suzan Acun İlhan, Reşat Gölcü

Işık Tasarım ve Uygulama: Erkan Kalkan, Taner Aydın

Müzik: Özlem Abacı

Hareket Düzeni: Yeşim Alıç

Genel Koordinatör: Enver Murat Güçlü

Basın ve Halkla İlişkiler: Şule Uslutekin

Sosyal Medya: Cansu Güçlü

Afiş Tasarım: Deniz Şensöz

Fotoğraf ve Video Çekim: Murat Ertürk

Oyuncular: Ahu Öner, Aslı Abacı, Ayben Manici, Beyza Atabay, Eda Nur Hepgül, Ezgi Topuzlu, Feyza Özkan Yenidünya, Gizem Üçgül, Hakan Salmanlı, İlayda Güngör, İslim Yağmur, Muhammet İkbal Elek, Oğuz Balcı, Serap Yigen Üresin, Sevgi Ayyıldız, Sinem Kocatürk, Ümran Kiraz, Tolunay Çepni, Tümay İnanmaz

Softtech:

Softtech, 2006 yılından bu yana Türkiye ve Kıbrıs’ta 1.600’den fazla çalışanıyla faaliyette olan, Türkiye’nin öncü teknoloji şirketlerinden biridir. Silikon Vadisi’ndeki iştirak şirketi Maxitech aracılığıyla Dünyadaki teknoloji trendlerini yerinde takip ederek, bankacılık ve finans sektöründeki tecrübeleriyle, farklı alanlarda da faaliyet gösteren iş ortaklarını dijitalleştirerek müşteri odaklı çözümler geliştirmektedir. Softtech, bu çalışmalara ek olarak, inovasyon ve kurum içi girişimciliği de ana stratejisine dahil ederek yaratıcı, sürdürülebilir ve inovatif çözümler üretmektedir.

LudensArt:

Sanat yönetmeni, dublaj sanatçısı, sunucu Enver Murat Güçlü ve tiyatro oyuncusu, dublaj sanatçısı, yönetmen Suzan Acun İlhan’ın kurucusu olduğu LudensArt, (Ludens kelime anlamı oyun oynayan), sürdürülebilir projeler amacıyla hem kurumsal hem de bireysel içerikleriyle interaktif gelişimi amaçlarken, performans sanatlarının temel unsurları ile dijital çağda bireye hem kendini keşfedebilme farkındalığını hem de iyi bir ekip oyuncusu olma özelliğini kazandırabilecek atölyeler ve etkinlikler hazırlıyor. İş ortaklarına kendi alanlarına yardımcı olacak yaratıcı, yetkin ve özgün projeler üretirken profesyonel tiyatro oyunlarıyla tiyatro laboratuvarında farklı performanslar sahneliyor. Düzenlediği atölyeler ile hayata geçirdiği başlıca alanlar sayesinde insanlar kendini keşfetmekle kalmıyor, konusunda uzman eğitmenler ve uzman koçlarla birlikte yeni deneyimler kazanıyor. Hem özel hem profesyonel hayatında her zaman ihtiyaç duyacağı iletişim becerilerini geliştiriyor. Atölyeler; Oyuncu Olmayanlara Oyunculuk Atölyesi, Diksiyon, Etkili Konuşma ve Sunum Teknikleri, Tiyatroda Dramaturji, Reji ve Yazarlık Atölyesi, Mikrofonda Ses Kullanımı ve Seslendirme Atölyesi, Beden ve Hareket Atölyesi, Kostüm ve Sahne Tasarımı gibi başlıkları içeriyor. Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği, Jack & Jones’u da içinde barındıran Bestseller ve Softtech gibi kurumlarla projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.