Murat Balcı

“Başlangıçta her şey hiç kimseye aitti”

Sergi

Murat Balcı’nın “Başlangıçta her şey hiç kimseye aitti” başlıklı sergisi 25 Ekim – 20 Kasım 2022 tarihleri arasında Kairos Gallery’de sanatseverleri ağırlayacak.

MÜLKİYET İLİŞKİLERİNİN TARİHSEL SÜRECİ

Kairos Gallery, Murat Balcı’nın “Başlangıçta her şey hiç kimseye aitti” başlıklı ikinci kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sahip olma arzusunun tarihsel sürecindeki kritik eylemleri kronolojik sırasıyla izleyen sergi, dönüp dolaşıp ayağımızın sürekli takıldığı mülkiyet kavramının kökeni ve evrimini mercek altına alıyor. Sanatçı, günümüzde tekrarlanmaya devam eden üç milyon yıllık mülkiyet deneyimini gün doğumuyla (Şafak) gün batımı (Asile) arasında inceliyor.

Açılışında twelve-odyssey tarafından gerçekleştirilen performansın da eşlik ettiği “Başlangıçta her şey hiç kimseye aitti” sergisi, 25.10.-20.11.2022 tarihleri arasında, Pazar-Pazartesi hariç her gün 12.00-19.00 aralığında ziyaret edilebilir.

MURAT BALCI KİMDİR

Murat Balcı (d. 1980, Bursa) Uludağ Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü‘nden mezun oldu. Kişisel sergisi “Uysal Sesler / Öteki Taraf” 2018 yılında İstanbul Kurtuluş Rum İlköğretim Okulu’nda açıldı. Sanatçının katıldığı sergiler arasında; Mamut Art Project, İstanbul (2016), “Baskı’17 / The Multiplier Effect” grup sergisi, Mixer Galeri, İstanbul (2017), Aynı Bahçe, Müze Evliyagil, Ankara (2018), Karmaşık Sorular, Büyüleyici Yanıtlar, Evliyagil Dolapdere, İstanbul (2019), İçimdeki Çocuk / Ömer Koç Koleksiyonundan Bir Seçki, Abdülmecid Efendi Konağı, İstanbul (2019), Reimage: Morning After Dark, KAIROS Gallery, İstanbul (2022) sergileri yer almaktadır. Sanatçı resmin yanı sıra ses yerleştirme, heykel ve performans alanlarında da üretimine devam etmektedir.

UMUT YURDAKUL KİMDİR

Umut Yurdakul (twelve-odyssey) Uludağ Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. London South Bank University’de Ekolojik ve Mimari Akustik üzerine eğitim aldı. Jazz Cafe Camden ile Rollright Fayre Müzik Festivali, Bimble Bandada Müzik Festivali’nde performans gerçekleştiren Yurdakul, üretimine Londra’da devam etmektedir.

Kairos Gallery

Asmalı Mescit Mah. Meşrutiyet Cd. No: 61 K:2 / Beyoğlu- İstanbul

Etiket

Yorum Yapın