Cevrimici Turkce Isaret Dili (TID) Turu

Arter’den Çevrimiçi Türkçe İşaret Dili Turu

Sergi

17 Ekim Pazartesi akşamı saat 19:00’da gerçekleşecek Çevrimiçi Türkçe İşaret Dili (TİD) Turu’nda, Türkçe İşaret Dili tercümanı Nuray Nisan Köknar Arter’in güncel sergilerinden belirli bir tema etrafında bir araya getirdiği eser seçkisini, sağır katılımcıların ve diğer işaret dili kullanıcılarının yorumuna açacak. Sınırlı sayıda katılımcıyla, ücretsiz olarak gerçekleştirilecek tura katılmak için turlar@arter.org.tr adresine e-posta göndererek kayıt yaptırmak yeterli. 

Arter Öğrenme Programı, her yaş ve yapabilirliğe açık etkinlikleriyle çağdaş sanatı geniş kitleler için erişilebilir kılmayı amaçlıyor. 

Öğrenme Programı kapsamında düzenlenen Çevrimiçi Türkçe İşaret Dili (TİD) Turu, 17 Ekim 2022 Pazartesi akşamı saat 19:00’da gerçekleşecek. Arter’in güncel sergileri etrafında şekillenen etkinlik, Türkçe İşaret Dili tercümanı Nuray Nisan Köknar tarafından belirli bir tema etrafında oluşturulan eser seçkisini, ekranlar aracılığıyla sağır katılımcıların ve diğer işaret dili kullanıcılarının yorumlarına açacak. 

Çevrimiçi Türkçe İşaret Dili (TİD) Turu’na katılmak için etkinlik tarihinden önce turlar@arter.org.tr adresine e-posta göndererek kayıt yaptırmak gerekiyor. 

Arter’in güncel programlarına ilişkin daha detaylı bilgiye www.arter.org.tr adresinden erişilebilir. Pazartesi hariç her gün açık olan Arter, Salı-Pazar günleri 11:00-19:00, Perşembe günleri ise 11:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. Kurumsal Sponsor Tüpraş’ın değerli desteğiyle, tüm sergilere giriş 24 yaş altı izleyiciler için her gün; Perşembe günleri ise her yaştan izleyici için ücretsiz. Arter Beraber üyeleri ise sergileri yıl boyunca ücretsiz ziyaret etmenin yanı sıra farklı ayrıcalıklardan faydalanıyor. Arter binasının Kütüphane, Kitabevi, Bistro by Divan, arka bahçe alanlarına ve Galeri 0’da yer alan sergiye giriş için bilet gerekmiyor. Ulaşım Sponsorları Ford Otosan ve Otokar’ın desteği sayesinde Taksim’den ve Tepebaşı’ndan ücretsiz servis araçlarıyla Arter’e ulaşılabiliyor.

Bilgi için: arter.org.tr

Adres: Irmak Cad. No: 13 Dolapdere Beyoğlu 34435 İstanbul

Tel: 0212 708 58 00

Etiket

Yorum Yapın