Annemin Kabaraık Etekleri

Annemin Kabarık Etekleri

Kitap

Annemin Kabarık Etekleri, utangaç bir çocuk olan Dünya’nın, adeta kurtarılmış bölge olarak gördüğü güvenli alanından, annesinin eteklerinin altından çıkarak hayata karışmasının ilham veren hikâyesini anlatıyor! Elif Demirbolat Aksoy’un yazdığı, Çağrı Odabaşı’nın resimlediği Annemin Kabarık Etekleri, Epsilon Yayınevi’nin çocuk kitapları markası Uçan Fil’den çıktı.

Annemin o kocaman kabarık etekleri benim güven dolu sığınağımdı. Ne zaman utanıp sıkılsam kendimi orada bulurdum. Hayal âlemine dalıp her şeyi unuturdum. Bazen bir limonata nehrinde yüzer bazen bulutların üzerine çıkardım. Orası benim herkesten sakladığım gizli dünyamdı.

Sen de merak ediyorsan hadi durma, tut elimden. Birlikte sayfalarda bir gezintiye çıkalım…

Elif Demirbolat Aksoy’un kaleme aldığı, Çağrı Odabaşı’nın resimlediği Annemin Kabarık Etekleri, Uçan Fil logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde çocukları bekliyor. 

ELİF DEMİRBOLAT AKSOY 

Ankara’da doğmuştur. Lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. Başkent Üniversitesi’nden endüstri mühendisi olarak mezun olduktan sonra Koç Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı yapmak üzere İstanbul yolculuğuna başlamıştır. Profesyonel yaşamında, moda, reklam ve havacılık gibi sektörlerde pazarlama ve iletişim üzerine görev yapmış, çeşitli kuruluşlara marka yönetimi alanında danışmanlık vermiştir. Memur kentinden ticaretin merkezine yaptığı yolculuğun, kendisine, yaşamı farklı biçimlerde sentezleme fırsatı tanıdığına inanmaktadır. Yaratıcı üretimi, hayatının vazgeçilmezi olarak gören yazarın, çocukluk ve gençlik yılları bale, tiyatro, piyano, yazın ve resim sanatı ile iç içe geçmiştir. Kendi yaşamı içindeki zıtlıkları hem ilham verici hem de trajikomik olarak yorumlayan Elif Demirbolat Aksoy, resim ve yazın çalışmalarını bu bakış açısı ışığında sürdürmektedir. Evli ve bir kız çocuğu annesidir.

ÇAĞRI ODABAŞI 

1987 yılında dünyaya geldi. Resimlemiş olduğu kitaplardan bazıları İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Çince, Hintçe, Hırvatça ve Arapça gibi dillere çevrilerek yirmiyi aşkın ülkede yayımlandı. 2019 ve 2021 yılı Aydın Doğan Vakfı Ulusal Çocuk Kitabı İllüstrasyon Başarı Ödülleri sahibidir. Bir Ses kitabının İngilizce edisyonu ile 2022 Independent Press Award İlham Verenler listesine seçilmiş, Fransızca edisyonu ile 2022 Le Prix Escapages Fransa Ödülü’ne aday gösterilmiştir. Kendi kitaplarında, çocukların sosyal yaşama dahil olurken karşılaştıkları belirli konuları, yine onların gözünden okur ile buluşturmayı amaçlıyor. Son dönemde geleneksel teknikle ürettiği illüstrasyon çalışmalarına ağırlık verdiği projelerine de hâlen İstanbul’da devam etmektedir.

 

Bilgi için: epsilonyayinevi.com

instagram.com/ucanfilkitap

facebook.com/UcanFilKitap

twitter.com/epsilonYayinevi

youtube.com/channel

Etiket

Yorum Yapın