Acıbadem Üniversitesi Filarmoni Orkestrası

Acıbadem Üniversitesi Akademik Yılı Filarmoni Orkestrası Konseri’yle Açtı

Haber

Acıbadem Üniversitesi 2022-2023 Akademik yılına Şef Turhan Yükseler’in yönettiği Filarmoni Orkestrası’nın konseriyle başladı. Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü konferans salonunda verilen konsere; öğretim üyeleri, öğrenciler, Acıbadem Sağlık Grubu çalışanlarının yanında dışardan da pek çok davetli katıldı. Konserde profesyonel sanatçılardan oluşan ve şef Turhan Yükseler tarafından yönetilen Filarmoni Orkestrası 

Karl Jenkins-Palladio 1.Bölüm..

Gabriel Faure-Pavane.. 

J.S.Bach-Air..

Mozart-Symphony no 25..

Vivaldi-Sprıng..

Mozart-40.Symphony Giriş(Molto Allegro).. 

Brahms-Macar dansı No1.. 

Mozart-Türk Marşı.. 

Glinka-Ruslan and Lyudmila..

eserlerini çaldı. 

 

Acıbadem Üniversitesi’nin kuruluşundan itibaren çalışan, akademisyenliğinin yanı sıra kendisi de besteci ve müzisyen olan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Güney, konser öncesi konuşma yaparak; Acıbadem Üniversitesi’nin ülkemizin yüz akı bir yükseköğretim kurumu olduğunu, üniversitenin akademik ve bilimsel çalışmaların yanında sanata da verdiği önemi vurguladı.

Güney konuşmasına, en büyük arzusunun Filarmoni Orkestrası konserlerinin devamının sağlanması olduğunu belirterek devam ederken; Turhan Yükseler ile 50 yılın üzerinde dost olduklarını ve Filarmoni Orkestrası’nın kuruluşunda verdiği destek için başta kendisi olmak üzere destek sağlayan herkese teşekkür etti.

Klasik müziğin önde gelen bestecilerinin eserlerinden oluşan repertuvarın çalındığı konser sonrası sahneye tekrar davet edilen şef Turhan Yükseler, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Güney’in “Kelebeğin Dansı” isimli bestesinin senfonik düzenlemesini çaldı. Şef Turhan Yükseler tarafından yapılan senfonik düzenleme gecenin büyük sürpriziydi ve izleyicilerden büyük alkış aldı.

Konser sonrası şef Turhan Yükseler Acıbadem Grubu ailesiyle böyle bir konserde bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu belirterek; “Sevgili dostum İrfan Güneyin Filarmoni Orkestrasını bu güzide eğitim kurumunun çatısı altında kurma çabalarını büyük bir takdirle karşılıyorum” dedi.

Konsere katılan  davetliler konserden ve Kerem Aydınlar Kampüsü’nün olanaklarından çok fazlasıyla etkilendiklerini belirttiler.   

Etiket

Yorum Yapın