18. Ankara Kitap Fuarı

18. Ankara Kitap Fuarı

Kitap

Bu yıl 18’incisi gerçekleştirilen Ankara Kitap Fuarı, kapılarını ziyaretçilere açtı.

Eylül Fuarcılık tarafından ATO Congresium‘da düzenlenen fuarda, 500’ü aşkın yazar, okurlarıyla buluşacak. Onur konuğu yazarın Nazlı Eray olduğu fuarın konuk ülkesi ise İtalya olarak belirlendi.

Fuarda, İtalya‘nın Ankara Büyükelçiliği, Ankara Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı ve Ankara Kitap Fuarı iş birliğinde, ana teması “İtalya Edebiyatı” olan etkinlikler de düzenlenecek.

Kitap fuarının açılışı, İtalya‘nın Ankara Büyükelçisi Massimo Gaiani, onur konuğu Nazlı Eray ve çok sayıda edebiyatçının katılımıyla gerçekleşti.

Fuarın onur konuğu olmasından duyduğu gururu dile getiren Eray, ilk kitabını 16 yaşında kaleme aldığını, iki oyununun da İtalya‘da 17 sene kapalı gişe oynandığını söyledi. Eray, “İtalyanlar çok sıcak ve bizlere çok yakın. İtalyanları çok seviyorum” dedi.

Teknolojinin gelişmesiyle azalan kitap okuma oranına dikkati çeken Eray, “Teknoloji çok renkli, çok hızlı, fakat kitap ölümsüz” diye konuştu.

Eray, “Teknoloji dört nala üstümüze doğru geliyor, bu hem iyi hem kötü. Arada endişelerim oluyor, teknoloji kitabı gölgelemesin diye. Fakat biz artık yeni bir çağdayız, kitap da artık çağa uyacak, yazarlar da artık çağa uyacak” dedi.

  1. Ankara Kitap Fuarı, 30 Ekim Pazar‘a kadar açık kalacak.
Etiket

Yorum Yapın